Strona główna | Europejskie Puchary | Liga Mistrzyń: Słowenki ponownie lepsze od Gdynianek

Liga Mistrzyń: Słowenki ponownie lepsze od Gdynianek

 

Vistal Gdynia nie sprostał RK Krim Mercator w EHF Champions League. W Lublanie mistrzynie Polski przegrały 22:29 (11:16). Po czterech seriach spotkań Gdynianki zamykają tabelę grupy A z zerowym dorobkiem punktowym.

MKS Perla Lublin - Vistal Gdynia

Spotkanie ze Słowenkami miało być dla Vistalu pierwszym, w którym sięgną po punkty w ramach Ligi Mistrzyń. Pewne było, że nie będzie to łatwe zadanie, jednak gdynianki miały prawo myśleć o korzystnym wyniku.

Dobre chwile podopiecznych Agnieszki Truszyńskiej nie trwały jednak długo. Vistal wyszedł na prowadzenie, ale gospodynie szybko przejęły inicjatywę, odskakując nawet na cztery trafienia. Widoczne było doświadczenie Słowenek, które utrzymały dystans i na drugą połowę wychodziły pełne optymizmu.

Po powrocie na parkiet RK Krim Mercator prezentował wysoką skuteczność, co spotykało się z mocnymi odpowiedziami Vistalu. Żadna z drużyn nie była jednak w stanie utrzymać się na wysokim poziomie, przez co gra toczyła się falami.

Ostatnie chwile należały już tylko do gospodyń. Słowenki wykorzystały słabsze momenty gdynianek i podkręciły tempo, obejmując pewne, dziewięciobramkowe prowadzenie. Mistrzynie Polski musiały więc pogodzić się z kolejną porażką w elitarnych rozgrywkach.

Liga Mistrzyń / grupa A / 4. kolejka:

RK KRIM MERCATOR LUBLANA – VISTAL GDYNIA 29:22 (16:11)

Krim Mercator: Stefanisin, Marincek – Baric 6, Stanko 6, Beganovic 3, Koren 3, Benko 2, Adler 2, Tsakalou 2, Perederij 2, Despotović 1, Zulić 1, Omoregie 1, Abina, Amon, Gregoric.

Vistal: Kordowiecka, Gapska, Kamińska – Zych 5, Szarawaga 4, Stanulewicz 4, Kozłowska 3, Janiszewska 3, Kulwińska 2, Matieli 1, Uścinowicz, Błaszkowska, Gutkowska, Kowalczyk, Śliwińska, Pękala.