Strona główna | Agenci | Seminarium dla kandydatów na Agentów Piłki Ręcznej

Seminarium dla kandydatów na Agentów Piłki Ręcznej

 

W siedzibie Związku Piłki Ręcznej w Polsce odbyło się pierwsze seminarium dla kandydatów na agentów piłki ręcznej. Licencjonowani agenci funkcjonować będą na polskim rynku już od 1. grudnia 2017 roku.

agenci (2)

Uczestników spotkania powitał Henryk Szczepański – I Wiceprezes i Dyrektor Biura ZPRP.

Komisarz ZPRP ds. agentów piłki ręcznej Grzegorz Gutkowski omówił program seminarium oraz procedury ubiegania się o licencję agenta w piłce ręcznej.

Mecenas Grzegorz Kałużny przedstawił analizę regulaminu działalności agentów w piłce ręcznej od strony prawnej. Komisarz PGNiG Superligi mężczyzn Piotr Łebek omówił współpracę na linii Agent – Zawodnik/Trener – Klub – Liga Zawodowa. Doradca ZPRP ds. prawnych Marian Rudnik omówił zaś przepisy dyscyplinarne i odwoławcze ZPRP w kontekście Regulaminu Agenta Piłki Ręcznej.

agenci (1)

Z kolei Komisarz Zmiany Barw Klubowych ZPRP Andrzej Walasek omówił w tym zakresie przepisy transferowe w Polsce i na świecie. System rozgrywek ZPRP przeanalizował Komisarz ds. Rozgrywek Bogusław Trojan.

Mecenas Robert Czaplicki omówił przepisy prawa cywilnego oraz inne przepisy sankcjonujące zawiązywanie umów i pełnomocnictw, a także analizę obowiązujących przepisów prawa w zakresie piłki ręcznej.