Strona główna | Seniorki | Kadrowiczki zebrały się w Płocku

Kadrowiczki zebrały się w Płocku

 

W Płocku rozpoczęło się  zgrupowanie kobiecej reprezentacji Polski, która przygotowuje się do startu w grudniowych mistrzostwach świata w Niemczech. Ostatnim sprawdzianem Biało-czerwonych przed mundialem będzie turniej w rumuńskiej Craiovej z udziałem zespołu gospodarzy, Macedonii oraz Brazylii.

2017.03.16 Gdansk Pilka Reczna Trening reprezentacji kobiet Kadra A N/z Leszek Krowicki Foto Piotr Matusewicz / PressFocus

– Cieszymy się, że ponownie będziemy mieli okazję do wspólnych treningów i meczów. Dwa spotkania kwalifikacyjne EURO wykazały, że prawidłowa została wytyczona droga rozwoju reprezentacji – powiedział trener Leszek Krowicki.

Jako ostatnia, w poniedziałek późnym wieczorem do Płocka dotrze kapitan reprezentacji Karolina Kudłacz-Gloc. Reszta powołanych zawodniczek już zameldowała się na miejscu zgrupowania.

– Turniej w Rumunii będzie ostatnią okazją do przetestowania naszej gry przed mistrzostwami świata. Chcemy sprawdzić jedno, dwa nowe ustawienia, w jakich funkcjonuje drużyna, być może także system obrony. Przekonamy się, które elementy funkcjonują dobrze, a co wymaga jeszcze korekt – dodał selekcjoner.

razem

Nasze kadrowiczki do Rumunii udadzą się w czwartek rano.  Pierwszy mecz na MŚ Biało-czerwone rozegrają 2 grudnia. Ich rywalem będzie Szwecja.

Plan turnieju / Craiova / 24-26.11:

piątek, 24.11.
16:00 Macedonia – Brazylia
18:00 Rumunia – POLSKA

sobota, 25.11.
13:00 Brazylia – POLSKA
15:00 Rumunia – Macedonia

niedziela, 26.11.
13:00 Macedonia – POLSKA
15:00 Rumunia – Brazylia.