Strona główna | Juniorki młodsze | Juniorki młodsze nie sprostały Francji

Juniorki młodsze nie sprostały Francji

 

Polska przegrała z Francją 22:34 w drugim dniu turnieju juniorek młodszych, który rozgrywany jest w hiszpańskiej miejscowości Revilla de Camargo. Na zakończenie zawodów Biało-czerwone zmierzą się z Niemkami.

juniorki_mlodsze_Suchy

Francuzki przewyższały nasz zespół bardzo agresywną grą w obronie. Wynikała z tego duża liczba błędów technicznych, które kończyły się bramkami dla rywalek po ataku szybkim. W pierwszej, połowie do 20 min., mecz miał wyrównany przebieg. W tym momencie Trójkolorowe zaskoczyły Polki grą w ataku pozycyjnym bez bramkarki – w ustawieniu 7:6. Od tego czasu powiększała się ich przewaga.

Francja w tej kategorii wieku to absolutna czołówka światowa. Wysoka przegrana wskazuje na dużą różnicę w umiejętnościach obu drużyn. Długie fragmenty gry wskazują jednak, że to nie do końca jest prawdą. W niektórych elementach gry była niewielkie różnica.  Zmniejszenie liczby błędów technicznych pozwoli na nawiązanie w niedługim czasie wyrównanej walki z tym zespołem.

POLSKA- FRANCJA 22:34 (8:16)
POLSKA: Hoffman, Żurawska – Bury 2, Kopańska 1, Pawlak 2, Świerżewska 2, Głowacka, Jureńczyk 1 , Szramik 1, Korytowska 2, Niewiadomska 4, Tarczyluk 3, Lemiech 1, Kawka 1, Grobelna 1, Pankowska