Strona główna | Seniorki | Adrianna Płaczek: Nadal liczymy się w grze

Adrianna Płaczek: Nadal liczymy się w grze

 

Podczas meczu z Czeszkami w szeregach reprezentacji Polski dobrze spisywała się Adrianna Płaczek. Jej skuteczne interwencje pozwoliły Biało-czerwonym przez dłuższy czas utrzymywać się na prowadzeniu. Mimo to nie udało się zdobyć punktów. – Jest to dla nas lekcja, z której wyciągniemy jak najwięcej wniosków i mamy kolejne mecze, aby udowodnić swoją wartość – zapewnia Płaczek.

– Ciężko powiedzieć coś na gorąco, ale ułatwiłyśmy im zadanie. Popełniłyśmy zbyt dużo błędów, a one wykorzystały kontrataki. Miałyśmy przewagę, w drugiej połowie zaczęłyśmy dobrze, ale w ostatnich piętnastu minutach pojawiło się sporo błędów, których nie powinno być – zastrzega bramkarka reprezentacji Polski.

2017.12.03 Bietigheim-Bissingen Pilka reczna Mistrzostwa Swiata w pilce recznej kobiet Polska - Czechy N/z Adrianna Placzek Foto Lukasz Laskowski / PressFocus 2017.12.03 Bietigheim-Bissingen IHF Women's Handball World Championship Poland v Czech Republic Adrianna Placzek Credit: Lukasz Laskowski / PressFocus

Fot: Lukasz Laskowski / PressFocus

Mimo wyniku Płaczek patrzy w przyszłość z optymizmem. – Brak sił może miał wpływ, ale przygotowywałyśmy się przez długi okres tak, aby wytrzymać przez cały turniej. Nadal liczymy się w grze. Jest to dla nas lekcja, z której wyciągniemy jak najwięcej wniosków i mamy kolejne mecze, aby udowodnić swoją wartość.