5 grudnia 2017

Joanna Drabik: W czwartek mamy najważniejszy mecz

Mecz z Norwegią Joanna Drabik zakończyła z dwoma bramkami na swoim koncie.

– Każda z nas chciała wygrać to spotkanie i zawsze stawiamy sobie ten cel. Bez względu na rangę przeciwnika – zaznacza obrotowa reprezentacji Polski.

2017.12.05 Bietigheim-Bissingen Pilka reczna Mistrzostwa Swiata w pilce recznej kobiet Norwegia - Polska N/z Joanna Drabik of Poland in action Foto Lukasz Laskowski / PressFocus 2017.12.05 Bietigheim-Bissingen IHF Women's Handball World Championship Norway - Poland Joanna Drabik of Poland in action Credit: Lukasz Laskowski / PressFocus

Fot: Lukasz Laskowski / PressFocus

– Spodziewałyśmy się, że to będzie szybka gra. Doskonale wiedziałyśmy jak gra zespół z Norwegii, który od lat jest w światowej czołówce. Spodziewałyśmy się gonitwy i zamiast przystopować dostosowałyśmy się do ich tempa – analizuje Drabik.

– Udało mi się zdobyć kilka bramek. Moja pozycja jest jednak uzależniona od rozgrywających. Każda z nas chciała wygrać to spotkanie i zawsze stawiamy sobie ten cel. Bez względu na rangę przeciwnika. Gdyby zadziałała nasza obrona, łatwiej grałoby się w ataku, a tak pozwoliłyśmy na kolejne interwencje norweskiej bramkarki.

W czwartek Polki spotkają się z Węgierkami.

– Pojutrze mamy najważniejszy mecz. Z każdym staramy się jednak walczyć o zwycięstwo i dzisiaj było podobnie. Jesteśmy sportowcami i musimy się jednak godzić z porażkami. W takich meczach jak ten staramy się zbierać cenne doświadczenie – kończy obrotowa Biało-czerwonych.

SKLEP KIBICA

KOSZULKI | SZALIKI | CZAPKI | GADŻETY

Pin It on Pinterest