8 grudnia 2017

Wicemistrzynie Ameryki Płd. na drodze Biało-czerwonych

Argentyna to ostatni rywal Biało-czerwonych w fazie grupowej MŚ Niemcy 2017. Wicemistrzynie Ameryki Południowej zamykają tabelę grupy B z zerowym dorobkiem punktowym.

Argentyna

„Albicelestes” w dotychczasowych czterech występach w tegorocznym mundialu odstawały poziomem od reszty stawki. Cztery lata temu na MŚ w Serbii Polki pewnie pokonały Argentynki 31:17. Warto zaznaczyć, że sześć podopiecznych Eduardo Perucheny występuje na co dzień w Europie, reprezentując kluby z Hiszpanii.

Macarena Gandulfo, rozgrywająca Malagi przyczyniła się do awansu tego zespołu do najlepszej szesnastki Challenge Cup. 11 goli w Pucharze EHF innej rozgrywającej, Elke Karster w dwumeczu Super Amara Bera Bera z tureckim Kastamonu (klub Katarzyny Kołodziejskiej) też budzi szacunek. O występ w fazie grupowej w Lidze Mistrzyń walczyły jesienią bramkarka Marisol Carratu i Luciana Mendoza, z najlepszej hiszpańskiej siódemki, Atletico Guardes. Klubową koleżanką słynnej Silvii Navarro w zespole Rocasa Gran Canaria jest Manuela Pizzo, podobnie jak Gandulfo posiadająca włoski paszport.

Argentynki zakwalifikowały się na mundial dzięki drugiej lokacie w czerwcowych mistrzostwach Ameryki w Villa Balester nieopodal Buenos Aires. Początkowo organizatorem turnieju miała być Kanada, jednak z przyczyn finansowych oddała to prawo Argentynie. Nasze grupowe rywalki z Bietigheim wygrały kolejno z Gwatemalą (43:14), Dominikaną (43:9), Chile (26:19), Urugwajem (27:19), by w półfinale rozprawić się z Paragwajem 29:19. W meczu o złoty medal podopieczne Eduardo Perucheny uległy bardzo wysoko Brazylijkom 20:38 i choćby ten wynik pokazuje, że to wciąż drużyny dwóch odmiennych prędkości.

Najlepszymi snajperkami na turnieju w Niemczech są skrzydłowa Luciana Salvado i rozgrywająca Florencia Ponce De Leon. Obie rzuciły po 11 bramek, mając zaledwie skuteczność rzędu 50 procent.

Leszek Krowicki o Argentynkach:
Wbrew pozorom nie będzie to łatwy rywal – spoza Europy, dość nietypowy. Argentynki robią stałe postępy. Sześć kadrowiczek występuje w mocnej lidze hiszpańskiej. Przypomnę, że Argentyna grała na igrzyskach w Rio czy na MŚ w roku 2015.

‘16’ Argentyny na MŚ 2017:
Bramkarki:  Marisol Carratu (Atletico Guardes, ESP), Nadia Bordon (Lanus)
Skrzydłowe: Camila Bonazzola (Muni. de Vicente Lopez), Xoana Iacoi  (CIDECO), Luciana Salvado (Ferro Carril Oeste), Rosario Urban (Atletico Guardes, ESP).
Rozgrywające: Micaela Carasola (Velez Sarsfield), Victoria Crivelli (Ferro Carril Oeste), Macarena Gandulfo (Malaga, ESP), Elke Karsten (Bera Bera, ESP), Luciana Mendoza (Atletico Guardes, ESP), Manuela Pizzo (Rocasa Gran Canaria, ESP), Florencia Ponce De Leon (Ferro Carril Oeste), Macarena Sans (Mendoza de Regatas)
Obrotowe: Maria De Uriarte (Argentinos Juniors), Giuliana Gavilan (Jockey Club Cordoba).

SKLEP KIBICA

KOSZULKI | SZALIKI | CZAPKI | GADŻETY

Pin It on Pinterest