Strona główna | Rozgrywki Młodzieżowe | I Ty możesz zostać Mistrzem! Święto piłki ręcznej w Radoszycach

I Ty możesz zostać Mistrzem! Święto piłki ręcznej w Radoszycach

 

Wielkie święto piłki ręcznej w Radoszycach w województwie świętokrzyskim!

Imprezę  sportowo- rekreacyjną „I Ty możesz zostać Mistrzem” zorganizowało Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach i Świętokrzyski Związek Piłki Ręcznej, a wszystko w ramach ogólnopolskiego programu Związku Piłki Ręcznej w Polsce i Ministerstwa Sportu i Turystyki „Gramy w Ręczną” oraz Świętokrzyskiego Programu Wspierania Rozwoju Aktywności Fizycznej „ Dziecięca Piłka Ręczna”.

aaABM-3630/Fot. Anna Benicewicz-Miazga

Do Radoszyc przyjechali prawdziwi mistrzowie piłki ręcznej – wielokrotni reprezentanci Polski i medaliści mistrzostw świata – Mariusz Jurkiewicz i Mateusz Jachlewski. Z młodymi szczypiornistami spotkali się nie tylko zawodnicy PGE Vive Kielce, ale również zawodniczki Korony Handball. Gospodarzem imprezy była gmina Radoszyce.

aaABM-3686

Do Radoszyc przyjechali uczniowie szkół podstawowych z całego województwa. W sumie ponad 200 młodych adeptów piłki ręcznej z klas II-IV. Związek Piłki Ręcznej w Polsce reprezentowali Grzegorz Budziosz – wiceprezes ZPRP i szef Świętokrzyskiego ZPR, oraz dyrektor ds. relacji zewnętrznych Damian Drobik.

aaABM-3660

Mistrzowie obecni w Radoszycach poprowadzili trening z najmłodszymi. Dzieci, zapatrzone w zawodników Vive z wielkim zaangażowaniem wykonywały polecenia „Kaczki” i „Siwego”. Kulminacyjnym punktem imprezy był oczywiście turniej piłki ręcznej.

aaABM-3699

Podobne festyny odbywają się w każdym z szesnastu województw w ramach programu ZPRP i MSiT „Gramy w Ręczną”!

aaABM-4026

aaABM-3600

***

źródło: inf. własna / tvswietokrzyska.pl