Strona główna | Seniorzy | Tomasz Gębala: Odpowiedzialność pozwala wkroczyć na wyższy poziom

Tomasz Gębala: Odpowiedzialność pozwala wkroczyć na wyższy poziom

 

Bez odpowiedzialności, która spoczywa na naszych barkach, nie mielibyśmy też możliwości wejścia na wyższy poziom, rozwoju jako zawodnicy. Ta świadomość daje nam dalszą motywację i pomaga osiągać kolejne cele – mówi przed najbliższymi spotkaniami rozgrywający reprezentacji Polski, Tomasz Gębala.

2017.12.15 Gdansk Pilka Reczna Trening reprezentacji mezczyzn Kadra A N/z Tomasz Gebala Foto Piotr Matusewicz / PressFocus

Fot. Piotr Matusewicz / PressFocus

Każdy z nas zawsze daje z siebie wszystko, ale dopiero na tym zgrupowaniu okaże się, kto jest tym najbardziej doświadczonym – jeżeli chodzi o mentalność, przygotowanie psychiczne. To, czy dorosłem do tego najwyższego, międzynarodowego poziomu, będzie można jednak sprawdzić dopiero w meczach o stawkę – mówi zawodnik.

Młody rozgrywający nie boi się jednak presji, która może ciążyć na zespole.

Niewielu z nas grało na mistrzostwach świata, na najważniejszych imprezach, więc nie będziemy mieć problemów z koncentracją. Ważna będzie dla nas każda minuta na parkiecie i każda kolejna akcja, która dodaje pewności siebie. Bez odpowiedzialności, która spoczywa na naszych barkach, nie mielibyśmy też możliwości wejścia na wyższy poziom, rozwoju jako zawodnicy. Świadomość tego daje nam dalszą motywację i pomaga osiągać kolejne cele – zapowiada Tomasz Gębala.

Pierwszym rywalem Biało-czerwonych w 4 Nations Cup będzie Bahrajn.

Spotkanie z Bahrajnem będzie wyzwaniem. To zespół, który prezentuje inny styl, niż kraje europejskie. To dla nas dobry przeciwnik, bo będzie wymagał sporej rotacji i przygotowania – uważa młodszy z braterskiego duetu w kadrze.