Strona główna | Seniorzy | Biało-czerwoni trenowali w Povoa de Varzim

Biało-czerwoni trenowali w Povoa de Varzim

 

Reprezentacja Polski mężczyzn we wtorek wieczorem, po 2-godzinnej podróży autokarem, przybyła do Povoa de Varzim. W tej portugalskiej miejscowości w najbliższy weekend zostanie rozegrany turniej kwalifikacyjny do mistrzostw świata 2019.

IMG_0108 (003)

 

/Fot. J.Gołębiewska (ZPRP) (2)

Humory naszym zawodnikom dopisują. Każdy z nich ma świadomość z rangi turnieju. Ze stawki, w której  wystąpią: Polska, Portugalia, Kosowo i Cypr awansuje tylko najlepszy zespół. Nagrodą jest prawo gry w czerwcowych play-offach.

Biało-czerwoni w środę rano trenowali w hali, w której odbędzie się turniej. Wszyscy zawodnicy brali udział w zajęciach. Jedynie Michał Daszek, uskarżający się jeszcze na uraz stawy skokowego, ćwiczył indywidualnie. Pełne obciążenie treningowe wypełniali Paweł Paczkowski i Rafał Przybylski, którzy podczas niedawnego turnieju w Hiszpanii mieli problemy ze zdrowiem.

Warunki atmosferyczne w Povoa de Varzim nie zachęcają do spacerów. Pada obfity deszcz, któremu towarzyszy dość silny wiatr.

IMG_0109 (003)

W ostatnim sprawdzianie przed kwalifikacjami Portugalia pokonała Argentynę 30:25 (17:14). – Musimy poprawić niektóre elementy gry  defensywne, ale ogólnie jestem zadowolony. W ataku także jest co poprawiać . Właśnie skuteczność była najważniejszym aspektem meczu – ocenił szkoleniowiec Portugalczyków,  Paulo Pereira.

Hala Pavilhão Desportivo Municipal da Póvoa de Varzim może pomieścić 2500 widzów. Bilety na turniej są nadal dostępne. Trzydniowe karnety kosztują 12 euro, a dzienne bilety 5 euro.

Terminarz turnieju:

12.01. (piątek)

18:15 – Polska – Kosowo; TVP Sport

20:30 – Portugalia – Cypr;  TVP Sport

13.01. (sobota)

19:00 – Kosowo –  Portugalia; TVP Sport

21:30 – Cypr – Polska; TVP Sport

14.01. (niedziela)

16:30 – Cypr – Kosowo

19:00 – Portugalia – Polska; TVP Sport.