12 stycznia 2018

Spotkanie Prezydenta RP i sportowców na Stadionie Narodowym

Prezydent Andrzej Duda włącza środowiska sportowe w obchody 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Podczas uroczystości na Stadionie Narodowym w Warszawie Andrzej Duda przekazał związkom sportowym specjalne puchary, o które w tym roku walczyć będą zawodnicy w różnych dyscyplinach. Wśród zaproszonych gości był m.in. Andrzej Kraśnicki, prezes PKOl.

aPrezydent RP podkreślił znaczenie sportu w funkcjonowaniu narodu i państwa. Dodał, że każde państwo, które jest silne bądź ma ambicje, by być państwem liczącym się w świecie, inwestuje w sport. I dlatego – jak przekonywał Andrzej Duda – sukces polskiego sportowca to także sukces naszego państwa na arenie międzynarodowej.

Andrzej Duda przekazał też przedstawicielom ponad 80 związków sportowych specjalne trofea, które mają być wręczane zwycięzcom specjalnych zawodów o Puchar Prezydenta RP. – Niech te puchary będą przede wszystkim dla dzieci i młodzieży – niech będą pokazaniem tego, że sport jest doceniany, że jest ważny z punktu widzenia niepodległej, suwerennej, wolnej Polski, która jest Polską dumną i z której my wszyscy jesteśmy tak bardzo dumni – zaapelował prezydent.

b
Uczestnicy uroczystości na Stadionie Narodowym wpisali się również do pamiątkowej księgi wydanej z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości. Towarzyszy ona wszystkim uroczystościom, w których w jubileuszowym roku bierze udział prezydent Andrzej Duda.

W spotkaniu Związek Piłki Ręcznej w Polsce reprezentowali Henryk Szczepański, I wiceprezes, Damian Drobik, dyrektor ds. relacji zewnętrznych oraz zawodniczka Kinga Achruk.

SKLEP KIBICA

KOSZULKI | SZALIKI | CZAPKI | GADŻETY

Pin It on Pinterest