Strona główna | Seniorzy | Pierwszy krok zgodnie z planem

Pierwszy krok zgodnie z planem

 

W meczu otwarcia turnieju 1. fazy kwalifikacji do MŚ 2019 reprezentacja Polski pokonała Kosowo 30:19 (13:12). Pierwsza połowa spotkania była wyrównana, rywale nadrabiali braki techniczne zaangażowaniem i wolą walki. Po przerwie inicjatywa należała do Biało-czerwonych, którzy wypunktowali przeciwników. W sobotę rywalem zawodników Piotra Przybeckiego będzie Cypr.

Fot. G.Trzpil

Fot. G.Trzpil

Pierwsze spotkanie rozgrywane podczas turnieju w Portugalii nie rozpoczęło się po myśli Polaków. Przed meczem spodziewać można się było, że podopieczni Piotra Przybeckiego szybko narzucą własne warunki i będą dyktować tempo. Rywale nie zamierzali jednak odpuścić i pokazali się z dobrej strony. Ambicja oraz walka o każdą piłkę sprawiły, że Kosowo wypracowało dwie bramki przewagi.

GAT_3305

Trener Przybecki poprosił o czas, chcąc nadać odpowiedni rytm gry. Jego uwagi nie przyniosły pożądanego efektu, bowiem dystans utrzymywał się. Kluczowym zawodnikiem w reprezentacji Polski był Arkadiusz Moryto, choć do jego dobrej postawy nawiązać musieli pozostali gracze. Znakomity debiut po stronie Kosowa notował natomiast Endrit Abdullahi.

GAT_3244

Wynik wciąż oscylował wokół remisu, a Polaków zaskakiwać mogła mocna i aktywna defensywa rywali. Mimo popełnianych przez nich błędów w ataku Biało-czerwoni nie potrafili skorzystać z danych sytuacji. Nie wpływało to jednak na ich postawę, wciąż zachowywali spokój i pewność, że w drugiej połowie poprawią swoją grę.

polska - kosowo-3184

Przerwa podziałała mobilizująco na zespół Przybeckiego o tyle, że wypracowali trzy bramki przewagi. W dalszym ciągu początkowo brakowało jednak odpowiedniego tempa i powtarzalności, która pozwoliłaby dyktować warunki. Całe szczęście czas działał na korzyść Polaków.

polska - kosowo-3363

Kosowianie coraz częściej patrzyli na zegar, wyczekując końca spotkania. Poprawie uległa defensywa, Polacy częściej współpracowali również z obrotowym. Pewne było, że zwycięstwo padnie łupem Biało-czerwonych. Po pierwszym spotkaniu w turnieju nasi gracze mogli być zadowoleni przede wszystkim z wyniku oraz fragmentów gry w drugiej połowie.

polska - kosowo-3918

kw.MŚ 2019 / grupa 4:

POLSKA – KOSOWO 30:19 (13:12)

POLSKA: Wyszomirski, Morawski – Makowiejew 1, Krajewski, Walczak, Nogowski 3, Genda 2, Syprzak 4, Moryto 10, M. Gębala, Przybylski 5, Paczkowski 1, Gierak 1, Krieger, T. Gębala 2, Chrapkowski 1.

KOSOWO: Gerbeschi, Berisha – Abdullahi, Ahmeti, Beshiri, Dedaj, Hohxa, Jupa, Krasniqi, Quni, Ramosaj, Dre. Tahirukaj, Dri. Tahirukaj, Terziqi, Xhafolli, Zherka.

Sędziowali: Frieser – Kavulić (Czechy).

Portugalia – Cypr 47:16 (22:07)

tabela:

M Z R P BRAMKI BILANS PUNKTY
1. Portugalia 1 1 0 0 47:16 31 2
2. Polska 1 1 0 0 30:19 11 2
3. Kosowo 1 0 0 1 19:30 -11 0
4. Cypr 1 0 0 1 16:47 -31 0