Strona główna | Seniorzy | Piotr Chrapkowski: Każdy z nas musi zagrać lepiej

Piotr Chrapkowski: Każdy z nas musi zagrać lepiej

 

W pierwszym spotkaniu turnieju w Portugalii Biało-czerwoni wysoko wygrali z Kosowem. Przed reprezentacją Polski spotkania z Cyprem i Portugalią. – Każdy z nas musi zagrać lepiej, a ten mecz musimy potraktować jako rozpoczęcie i przetarcie – powiedział kapitan zespołu, Piotr Chrapkowski.

2017.01.19 Nantes Pilka reczna Mistrzostwa Swiata w pilce recznej mezczyzn Francja 2017 Grupa A Francja - Polska N/z Piotr Chrapkowski radosc Foto Norbert Barczyk / PressFocus 2017.01.19 Nantes Handball IHF Mens World Championship France 2017 Group A France - Poland Piotr Chrapkowski radosc Credit: Norbert Barczyk / PressFocus

Fot: Norbert Barczyk / PressFocus

Pierwsza połowa nie należała do najlepszych w wykonaniu Polaków. – Szczególnie przed przerwą widać było zdenerwowanie. Niepotrzebnie wdaliśmy się w chaotyczną grę, oddaliśmy dużo rzutów zza obrońców. Teraz musimy zagrać z Cyprem tak, jak dzisiaj w drugiej połowie. Reprezentacja Kosowa to niscy zawodnicy, dlatego często starali się grać z obrotowym, co przynosiło im efekt. Musimy poprawić swoją grę, żeby myśleć o zwycięstwie w kolejnych meczach.

Przed reprezentacją Polski spotkania z Cyprem i Portugalią. – Chcemy poprawić wszystko, ponieważ musimy wygrać z Portugalią. Każdy z nas musi zagrać lepiej, a ten mecz musimy potraktować jako rozpoczęcie i przetarcie. Ma on nam dać do myślenia, żeby wyjść i zagrać o wiele lepiej. Potrafimy, mamy umiejętności, jednak trzeba to przenieść na parkiet. Tak, jak pokazały mecze z Białorusią oraz fragmenty innych spotkań, umiemy zaprezentować się z dobrej strony – powiedział po zwycięstwie nad Kosowem, Piotr Chrapkowski.