14 stycznia 2018

Piotr Przybecki: Chłopaki zostawili serce na boisku

Po meczu podziękowałem chłopakom, bo zostawili serce na boisku – powiedział po remisie z Portugalią trener Piotr Przybecki. Wynik ten zamknął Biało-czerwonym drogę do awansu do przyszłorocznych Mistrzostw Świata.

Fot. G.Trzpil

Fot. G.Trzpil

– Po meczu podziękowałem chłopakom, bo zostawili serce na boisku. Trzeba się jednak zastanowić nad błędami, które na takim poziomie nie powinny się pojawić. Na początku za dużo biegaliśmy za rozgrywającymi Portugalii, dzięki czemu mogli dogrywać do obrotowego. W drugiej części trzęsły im się ręce, musieliśmy to wykorzystać. Niestety, straciliśmy kilka okazji, co nie pozwoliło nam wygrać tego meczu.

W ostatnich minutach Polacy popełnili kilka błędów, które zaważyły na wyniku. – Błędy pojawiają się zawsze, ale trzeba było się lepiej zachować w obronie, realizować założenia, na przykład przy grze przeciwko Duarte. Było też jednak kilka pozytywnych fragmentów, ale nie świadczy to o tym, że mecz się skończył. Zadecydowała końcówka.

– Nie mamy zawodników na kluczowych pozycjach, którzy mogą rozstrzygnąć mecz w pojedynkę. W defensywie brakuje nam jednak wszechstronności. Niektórzy czasem podejmują złe decyzje, ale jest to proces. Trzeba się zastanowić co dalej i nad tym, jak zespół będzie wyglądał. Ci, którzy pokazali się z dobrej strony, muszą być wsparciem dla następnych zawodników – zaznaczył trener reprezentacji.

– Praca musi opierać się na współpracy z trenerami klubowymi. Wspólnie musi nam zależeć na sukcesach i lepszej grze reprezentacji. Myślę, że będzie to szło w tym kierunku. Jeśli w reprezentacjach młodzieżowych będzie ktoś, kto może pomóc, to oczywiście drzwi do kadry nie są zamknięte.

SKLEP KIBICA

KOSZULKI | SZALIKI | CZAPKI | GADŻETY

Pin It on Pinterest