19 stycznia 2018

Kurs ZPRP Master Coach w Szczyrku

Pierwszy trener seniorskiej reprezentacji Polski – Piotr Przybecki, były asystent Talanta Dujszebajewa – Robert Lis, a także wielu innych utalentowanych i utytułowanych trenerów z całej Polski (łącznie 25 specjalistów) spotkało się w dniach 14-20 stycznia w Centralnym Ośrodku Sportu w Szczyrku, aby podnosić swoje zawodowe kwalifikacje w ramach kursu ZPRP Master Coach 2017/2018.

DSCF8899

/Fot. J.Farecki

To już drugie spotkanie w tym gronie, ponieważ w dniach 14-21.12.2017 r. w Centralnym Ośrodku Sportu w Cetniewie odbył się I moduł tej akcji szkoleniowej.

Wykładowcami byli m.in. Lars Bojsen Michalsik, który przygotowywał pod kątem fizycznym kobiecą reprezentację Brazylii (1. miejsce na MŚ w 2013 r.) oraz Robert Nijdam – szef Holenderskiej Akademii Papendal oraz trener reprezentacji U-19), a także specjaliści współpracujący z polskimi kadrami narodowymi.

DSCF8902

Warto dodać, że uczestnikami kursu są, trenerzy reprezentacji Polski w różnych kategoriach wiekowych (m.in. wspomniany Piotr Przybecki, Paweł Noch, Agnieszka Truszyńska, Edyta Suchy, Sabina Włodek), trenerzy pracujący z młodzieżą m.in. w Szkołach Mistrzostwa Sportowego (m.in. Artur Piechota, Mariusz Jurasik), trenerzy klubów PGNiG Superligi kobiet (m.in. Andrzej Niewrzawa, Tomasz Popowicz czy Anita Unijat) oraz PGNiG Superligi mężczyzn (m.in. Bartłomiej Jaszka i Rafał Kuptel) oraz osoby działające w ramach OSPR – ministerialnego programu upowszechniania piłki ręcznej (Ośrodki Szkolenia Piłki Ręcznej w Polsce).

IMG_2722

Ze względu na wymagania Europejskiej Federacji Piłki Ręcznej, program kursu jest bardzo napięty. Przez osiem dni uczestnicy musieli zmierzyć się z zajęciami teoretycznymi i praktycznymi, które prowadzili znakomici wykładowcy z kraju oraz dzięki uprzejmości EHF – z zagranicy.

Bardzo pozytywne wrażenie zostawiła po sobie psycholog i trener mentalny Bojana Jelicić – współpracująca z kobiecą reprezentacją Serbii w latach 2012 – 2013 (4. miejsce na ME w 2012 r., 2. miejsce na MŚ w 2013r.).

DSCF8903

Ponadto, zagadnienia taktyczne omówili i zaprezentowali: m.in. trener seniorskiej reprezentacji kobiet Leszek Krowicki, trener Mistrza Polski PGE VIVE Kielce – Talant Dujshebaev, Dyrektor Sportowy SMS ZPRP Płock  – Bogdan Zajączkowski, a całość została uzupełniona o zajęcia dotyczące przygotowania motorycznego prowadzone przez prof. Michała Spiesznego (AWF Kraków) oraz dr. Ryszarda Jarząbka (AWF Katowice), nie zapominając o współpracujących z ZPRP metodykach i specjalistach.

IMG_2720

Ostatni moduł oraz obrona prac dyplomowych odbędzie się pod koniec czerwca 2018. Co bardzo ważne, ukończenie kursu daje nie tylko możliwość podniesienia swoich kwalifikacji zawodowych, ale również prestiżowy tytuł Master Coach, który upoważnia do wystąpienia do Europejskiej Federacji Piłki Ręcznej o wydanie licencji EHF Pro License.

SKLEP KIBICA

KOSZULKI | SZALIKI | CZAPKI | GADŻETY

Pin It on Pinterest