26 stycznia 2018

Chorwacja piątym zespołem EHF EURO 2018

Gospodarze mistrzostw Europy mężczyzn zajęli piąte miejsce.. Chorwaci, brązowi medaliści z poprzedniej imprezy, w ostatnim występie turnieju pokonali Czechy 28:27 (16:10).


croatia

Zespół Lino Cervara przed turniejem liczył na znacznie więcej. Z kolei drużyna naszych południowych sąsiadów stanęła przed historyczną szansą poprawienia najlepszej lokaty w historii tej imprezy. W ME 1996 Czesi zostali sklasyfikowani na 6. pozycji.

Chorwaci nie ułatwiali rywalom zadania i szybko wypracowali kilka bramek przewagi. Emocje, w święcącej pustymi miejscami, mogącej pomieścić kilkanaście tysięcy widzów Arena Zagrzeb, zaczęły się w ostatnich trzech minutach. Czesi zniwelowali straty do jednego trafienia. Mieli nawet szansę na remis, ale jej nie wykorzystali.

Przed piątkowymi grami Ondrej Zdrahala z 42 bramkami przewodził w klasyfikacji najskuteczniejszych strzelców. Kapitan reprezentacji Czech zaaplikował Chorwatom 13 goli. Jego najgroźniejszym konkurentem w tym rankingu jest Mikkel Hansen. Duńczyk na koncie ma 29 bramek, ale przed nim dwa mecze.

O 5. miejsce
Chorwacja – Czechy 28:27 (16:10).

SKLEP KIBICA

KOSZULKI | SZALIKI | CZAPKI | GADŻETY

Pin It on Pinterest