1 lutego 2018

MMŚ kobiet do lat 18: Uroczyste podpisanie umowy w kieleckim ratuszu

Uroczyste podpisanie umowy o współpracy i promocji w związku z organizacją Młodzieżowych Mistrzostw Świata kobiet do lat 18 w Piłce Ręcznej, których Kielce będą jedynym miastem gospodarzem, odbyło się dzisiaj w kieleckim ratuszu. Dokument podpisali Prezydent Kielc Wojciech Lubawski oraz Prezes Związku Piłki Ręcznej w Polsce Andrzej Kraśnicki. Turniej odbędzie się w dniach 7-19 sierpnia 2018 roku.

umowa_kielce_1

– Organizacja młodzieżowych MŚ to szansa na pokazanie niezwykle bogatego dorobku miasta w piłce ręcznej i wielkich osiągnięć kieleckich sportowców. Kielce gościć będą sportowców i kibiców z całego świata. Nie byłoby to możliwe bez wsparcia i zaangażowania władz Miasta. Dziękuję też za wsparcie władzom Politechniki Świętokrzyskiej. Turniej w Kielcach ma tym bardziej znaczącą rangę, że wpisuje się w obchody 100-lecia piłki ręcznej w Polsce. Organizacja imprez młodzieżowych to także ważny etap przygotowań do seniorskich MŚ, które w 2023 roku zorganizujemy wspólnie ze Szwedami – podkreślił prezes ZPRP Andrzej Kraśnicki.

– Kielce potwierdzają, że są miastem sportu. Cieszę  się, że organizatorzy dużych imprez sportowych mają do nas zaufanie. Wielokrotnie udowadnialiśmy, że takie wydarzenia w Kielcach odnoszą sukces – powiedział prezydent miasta Wojciech Lubawski.

Fot. UM Kielce (2)

Fot. UM Kielce (2)

W spotkaniu uczestniczyli także wiceprezes i dyrektor biura ZPRP Henryk Szczepański, wiceprezes ZPRP i prezes Świętokrzyskiego Związku Piłki Ręcznej Grzegorz Budziosz oraz dyrektor ds. relacji zewnętrznych ZPRP i dyrektor turnieju Damian Drobik.

Młodzieżowe Mistrzostwa Świata Kobiet do lat 18 odbędą się w dniach 7-19 sierpnia br. w dwóch kieleckich halach – Legionów i Politechniki Świętokrzyskiej.  W imprezie wezmą dział 24 reprezentacje narodowe z całego świata, losowanie grup turnieju finałowego planowane jest na kwiecień, kiedy wyłonieni zostaną wszyscy finaliści.

źródło: inf. własna / um.kielce.pl

SKLEP KIBICA

KOSZULKI | SZALIKI | CZAPKI | GADŻETY

Pin It on Pinterest