3 lutego 2018

Puchar EHF: Piąta porażka GTPR Gdynia

Spotkanie rozegrane w ramach 5. kolejki Pucharu EHF przyniosło kolejną porażkę GTPR Gdyni. Tym razem od Polek lepsze okazały się zawodniczki Byasen Handball Elite, które od samego początku narzuciły własne warunki. W tej edycji europejskich rozgrywek podopieczne Gennadiya Kamelina nie zdobyły jeszcze żadnych punktów.

2018.01.17 Lublin Pilka reczna PGNiG Puchar Polski Kobiet MKS AZS UMCS Lublin - GTPR Gdynia N/z Patricia Machado Matieli Foto Wojciech Szubartowski / PressFocus

Fot. Wojciech Szubartowski / PressFocus

Mistrzynie Polski od początku miały problem z norweskim zespołem. Gospodynie dyktowały warunki, sprawując się dobrze zarówno w obronie jak i ataku. Efektem tego była szybko wypracowana przewaga, której Byasen nie oddał aż do ostatniego gwizdka.

Z minuty na minutę różnica pomiędzy zespołami rosła, a na koniec wyniosła aż dwadzieścia dwa trafienia. Najskuteczniejsza po stronie GTPR Gdyni była Joanna Kozłowska, autorka sześciu bramek. Po stronie Norweżek brylowała Moa Högdahl, która aż dziewięciokrotnie pokonała bramkarki polskiego zespołu.

Puchar EHF / grupa C / 5. kolejka:

BYASEN HANDBALL ELITE – GTPR GDYNIA 41:19 (18:9)

SKLEP KIBICA

KOSZULKI | SZALIKI | CZAPKI | GADŻETY

Pin It on Pinterest