Strona główna | Europejskie Puchary | Ważne zwycięstwo Nafciarzy w Lidze Mistrzów

Ważne zwycięstwo Nafciarzy w Lidze Mistrzów

 

Bardzo ważne zwycięstwo Orlen Wisły Płock w Lidze Mistrzów. Nafciarze pokonali przed własną publicznością PPD Zagrzeb 27:24 (13:10) i podtrzymali swoje szanse na awans do fazy pucharowej Velux EHF Champions League.

Fot. / PressFocus

Fot. / PressFocus

 

Początek spotkania to wyrównana walka po obu stronach parkietu. Jeszcze w 20. minucie było 8:8 i od tego momentu inicjatywę przejęli gospodarze, którzy zapisali na swoim koncie aż cztery trafienia z rzędu (12:8).

Chorwaci potrzebowali kilku akcji żeby ocknąć się po szybkich ciosach Nafciarzy, odpowiedzieli na nie dwoma bramkami, ale do przerwy było 13:10 dla Orlen Wisły. Duża w tym zasługa Adama Morawskiego, bramkarz potwierdził swoją wysoką dyspozycję z tegorocznych meczów PGNiG Superligi.  

Po upływie dziesięciu minut drugiej odsłony tablica wyników pokazywała rezultat 19:14 dla Płocczan, którzy mieli wszystkie karty w rękach. Rywale nie zamierzali się jednak poddawać, przyspieszyli grę i w 50. minucie cieszyli się z bramki kontaktowej (23:22).

Mecz już do końca trzymał w napięciu. Wojnę nerwów w decydujących momentach lepiej znieśli zawodnicy Piotra Przybeckiego, którzy pokonali PPD Zagrzeb 27:24 i przedłużyli swoje szanse na awans.

Za tydzień wicemistrzowie Polski zmierzą się na wyjeździe z Barceloną.

Liga Mistrzów / grupa A / 11. kolejka:

ORLEN WISŁA PŁOCK – PPD ZAGRZEB (13:10)

Płock: Morawski, Wichary, Borbely – Toledo 1, Duarte 4 , T.Gębala 4, Ivić 5, Obradović 1 , Racotea 2, Tarabochia 1, Daszek 3, Ghionea , Krajewski 1, Mihić , M.Gębala 1, Żabić 3.

Zagrzeb: Kastelić, Jović – Bożić-Pavletić 1, Pavlović 2, Kontrec, Vori 4, Marković, Horvat 3, Susnja 1, J. Valcić 1, T. Valcić, Ravnić 4, Vuglać, Bicanić 8.