Strona główna | Seniorzy | Udany debiut Pawła Gendy w 2. Bundeslidze

Udany debiut Pawła Gendy w 2. Bundeslidze

 

Reprezentant Polski, Pawel Genda bardzo udanie zadebiutował w 2 Bundeslidze, w barwach VfL Bad Schwartau. Nasz rozgrywający, zdobywając pięć bramek przyczynił się w znaczny sposób do zwycięstwa 26:23 nad Tusem Essen. Gospodarze meczu pokreślili, że ich zawody obserwowała rekordowa liczba widzów w tym sezonie – 2176.

2017.12.28 Gdansk Pilka reczna mezczyzn Puchar 4 Narodow 2017 Polska - Bahrajn N/z Pawel Genda Foto Piotr Matusewicz / PressFocus 2017.12.28 Gdansk Men handball 4 Nations Cup 2017 Poland - Bahrain Pawel Genda Credit: Piotr Matusewicz / PressFocus

Genda na boisku pojawił się w 17 min meczu. Oprócz umiejętności strzeleckich zaprezentował również dobrą grę w obronie, a występując na środku rozegrania pokazał kilka atrakcyjnych zagrań, po których koledzy z zespołu zdobyli bramki.

– Myślę, że zagrałem dobre spotkanie. Jestem zadowolony chociaż na początku trochę się denerwowałem – ocenił po meczu Genda. Jego szkoleniowiec klubowy, Torge Greve przyznał, że jest zadowolony z postawy Pawła. – Naturalnie było widać trochę tremy, ale on zagrał bardzo fajnie, również dla zespołu – dodał trener.

Genda po Danielu Waszkiewiczu, Marku Kordowieckim i trenerze Michale Kaniowskim jest kolejnym Polakiem, który reprezentuje Bad Schwartau.

Głównym celem reprezentanta Polski, który zaczął już naukę niemieckiego, jest awans do 1. Bundesligi. Jego zespół po 21. kolejkach zajmuje 3. miejsce. Do lidera Bergischer HC traci 10 punktów.