Strona główna | Slider | Książka “Niedokończona gra” najlepszą biografią sportową roku

Książka “Niedokończona gra” najlepszą biografią sportową roku

 

Autobiografia Grzegorza Tkaczyka “Niedokończona gra” została wybrana najlepszą Sportową Książką Roku 2017 w kategorii biografia. Publikacja została wydana pod patronatem ZPRP.

Wybierano najlepsze pozycje w pięciu kategoriach: książka piłkarska, biografia, historia, góry oraz poradniki. W drugiej wspomnianej kategorii zwyciężyła książka Grzegorza Tkaczyka, “Niedokończona Gra”. “Młody” spisał swoje wspomnienia we współpracy z dziennikarzami Onetu – Dariuszem Faronem i Wojciechem Demusiakiem.

Były kapitan Biało-Czerwonych jako pierwszy ujawnił kulisy gry kadry Bogdana Wenty na najważniejszych turniejach. Opowiedział też szczerze o niesamowitej walce o zdrowie swoich dzieci. – Dziękuję wszystkim za oddane głosy. Jestem dumny – stwierdził Tkaczyk po opublikowaniu wyników konkursu.

DWD20uVXcAEx4Km

O książce:

Szczera, zabawna, sentymentalna, zakulisowa…

Patriotyczne przemowy motywacyjne Bogdana Wenty, Michał Jurecki naśladujący klakiera, Mariusz Jurasik, który zaginął w Pałacu Prezydenckim, kucharz Sławek Szmal i wielka impreza z siatkarzami po odpadnięciu z turnieju olimpijskiego.

Kto mógł pokazać reprezentację piłkarzy ręcznych od kuchni lepiej niż jej kapitan? Grzegorz Tkaczyk opowiada o rewolucji, jaką przeszedł szczypiorniak w Polsce, zdradza kulisy zdobycia wicemistrzostwa świata i szuka przyczyn olimpijskiej porażki w Pekinie. Ale nie tylko.

W swojej opowieści prowadzi nas przez niebezpieczny warszawski Targówek lat 80., najlepszą ligę świata oraz wielkie mecze reprezentacji i Vive aż do najbardziej dramatycznego finału Ligi Mistrzów w historii.

Przez całą karierę „Młody” zawsze mówił to, co myślał. Tak samo jest w tej książce. Tkaczyk nie omija najtrudniejszych dla siebie tematów, po raz pierwszy opowiadając o rodzinnym dramacie, który sprawił, że mimo zakończenia kariery jego gra toczy się dalej.

Książka „Grzegorz Tkaczyk. Niedokończona gra” w promocyjnej cenie dostępna jest na www.idz.do/zwiazek-tkaczyk.