24 lutego 2018

Leszek Krowicki: W Gdyni zagramy w domu!

W meczu z Czarnogórą chcemy zwyciężyć, naszym celem jest awans, walczymy też o pierwsze miejsce w grupie. W Gdyni zagramy w domu, przed własną publicznością i w tym miejscu apeluję do naszych wspaniałych kibiców o pomoc i wsparcie – bardzo liczymy na wasz doping, dzięki wam nasze szanse na wygraną zdecydowanie wzrosną! – podkreśla trener reprezentacji Polski Leszek Krowicki.

Fot. Piotr Matusewicz / PressFocus

Fot. Piotr Matusewicz / PressFocus

Selekcjoner spotkał się z trójmiejskimi dziennikarzami przy okazji meczu na szczycie PGNiG Superligi kobiet GTPR Gdynia – MKS Perła Lublin. Już 21 marca w Gdynia Arenie Biało-czerwone podejmą Czarnogórę w kwalifikacjach EHF EURO 2018.

W środę zakończyliśmy krótkie, trzydniowe zgrupowanie kadry w Pruszkowie. W weekend obserwuję ćwierćfinały mistrzostw Polski juniorek rozgrywane w Kwidzynie, nie mogło mnie też zabraknąć na tak interesującym spotkaniu, podczas którego w akcji zobaczymy wiele kadrowiczek – tłumaczy.

Bardzo się cieszę, że udało się nam wygospodarować te trzy dni dla drużyny narodowej. Jestem za to wdzięczny klubom i Związkowi Piłki Ręcznej w Polsce. Mimo, że pracowaliśmy w krajowym składzie (jedynie Bogna Sobiech przyjechała z Niemiec) to te kilka treningów było bardzo ważne pod kątem przygotowań do starcia z Czarnogórą – mówi szkoleniowiec.

GTPR Gdynia - MKS Perla Lublin

Przed nami mecz walki z doświadczonymi rywalkami. Z całą pewnością nie stoimy jednak na straconej pozycji. Zarówno my jak i Czarnogórki mamy duże szanse na awans, ale otwarcie deklarujemy, że interesuje nas zwycięstwo i pierwsze miejsce w grupie. Zawsze będę bronił swojej drużyny, co więcej uważam, że zwycięstwa nad klasowymi rywalami przed i w trakcie grudniowych mistrzostw świata, pokazały, że pracujemy i podążamy we właściwym kierunku – analizuje Leszek Krowicki.

Wygrana z Czarnogórą byłaby z pewnością kolejnym ważnym punktem w procesie budowy silnej reprezentacji Polski. Jesteśmy blisko awansu i zamierzamy wykorzystać tę szansę, a pod koniec roku we Francji zaprezentować się z jak najlepszej strony – kończy selekcjoner.

BILETY NA MECZ POLSKA-CZARNOGÓRA  (GDYNIA, 21.03) SĄ JUŻ W SPRZEDAŻY!

SZCZEGÓŁY NA -> https://zprp.pl/archiwa/59530.    

 

SKLEP KIBICA

KOSZULKI | SZALIKI | CZAPKI | GADŻETY

Pin It on Pinterest