Strona główna | Europejskie Puchary | PGE Vive po horrorze zdobyło Sparkassen Arenę

PGE Vive po horrorze zdobyło Sparkassen Arenę

 

Mistrzowie Polski, po niezwykle dramatycznym spotkaniu Ligi Mistrzów, pokonali na wyjeździe THW Kiel 30:29 (16:17). Dzięki temu zwycięstwu PGE Vive Kielce zachowało szansę na poprawienie 5. pozycji w grupie B przed zakończeniem pierwszej fazy rozgrywek.

Szmal

Zespół Talanta Dujszebajewa rozegrał w tym roku kolejny dobry mecz w Lidze Mistrzów. Zadaniem kielczan jest poprawianie lokaty w grupie B. Po zwycięstwie w Kilonii – nad szóstym zespołem Bundesligi – awans na 4. miejsce w tabeli, przed startem w fazie TOP16, jest dalej realny.

Pierwsza połowa meczu byłą bardzo wyrównana. Żadnej z drużyn nie udało się uzyskać przewagi większej niż dwa trafienia. Ta część gry zakończyła się efektowym golem Krzysztofa Lijewskiego.

Początkowe minuty drugiej części gry to popis w wykonaniu gości.  Ich akcje w ataku długo były wypracowywane i przemyślane. Skuteczna gra pozwoliła im wypracować prowadzenie 24:19. W tym okresie nie mylił się Manuel Strlek. Uros  Zorman po profesorsku ograł Patricka Wiencka. Na twarzach zawodników z Kielc zaczęły pojawiać się uśmiechy.

Fot. Rafał Oleksiewicz / PressFocus

Fot. Rafał Oleksiewicz / PressFocus

W 40 min trener THW, Alfred Gislason, zmuszony został do wykorzystania limitu przerw na żądanie. Co ciekawe to samo pięć minut później zrobił Dujszebajew. Gra po prostu się wyrównała. Wiencek z koła wyrównał na 26:26. Na domiar złego Karola Bieleckiego z 7 metrów powstrzymał Andreas Wolff.

Ostatnie fragmenty spotkania były niezwykle dramatyczne, ale od czego jednak Vive w bramce ma Sławomira Szmala. „Kasa” w końcówce meczu imponował refleksem, w tym obronił dwa rzuty karne.

Vive za tydzień podejmie Mieszków Brześć. W przypadku wygranej i jednoczesnej porażki THW w Paryżu z PSG, to kielczanie awansują do następnej rundy rozgrywek z 4. miejsca.

Liga Mistrzów / grupa B / 13. kolejka :

THW KIEL – PGE VIVE KIELCE 29:30 (17:16)

THW Kiel: Wolff, Landin – Wiencek 8, Ekberg 5, Weinhold 4, Bilyk 3, Vujin 2, Nilsson 2, Dissinger 2, Rahmel 1, Dahmke 1, Zarabec 1, Firnhaber, Frend-Ofors, Santos.

PGE VIVE Kielce: Szmal, Ivić – Jurecki 6, Dujszebajew 4, Aginagalde 4, Strlek 4, Bielecki 3, Janc 3, Jachlewski 2, Lijewski 1, Jurkiewicz 1, Zorman 1, Djukic 1, Kus, Mamić, Bombac.