Strona główna | Europejskie Puchary | Liga Mistrzów: Nafciarze słabsi od Lwów

Liga Mistrzów: Nafciarze słabsi od Lwów

 

Orlen Wisła Płock przegrała z Rhein-Neckar Loewen 27:32 w 13. serii spotkań Velux EHF Champions League. Za tydzień, w ostatniej kolejce fazy grupowej, wicemistrzowie Polski zmierzą się w Skopje z Vardarem.

Fot. Rafał Oleksiewicz / PressFocus

Fot. Rafał Oleksiewicz / PressFocus  

Już na początku niedzielnego spotkania trener Nikolaj Jacobsen zdecydował się na grę siedmioma zawodnikami w polu. Nafciarze byli jednak przygotowani na ten stały manewr drużyny gości, nie tylko odparli natarcie Niemców, ale sami skutecznie zaatakowali.   

Było 4:2 po trafieniach Jose de Toledo i Dana Emila Racotea. Rumuński rozgrywający szalał na parkiecie, miał na swoim koncie połowę z sześciu bramek płocczan w 9. minucie.

Gracze Lwów popełniali  sporo błędów, a wicemistrzowie Polski nie tracili koncentracji.

Valentin Ghionea trafił do bramki Andreasa Palicki po rzucie przez całe boisko (7:3), zresztą wcześniej podobnym wyczynem popisał się Racotea. Tymczasem po drugiej stronie boiska kilkakrotnie rzuty gości z czystych pozycji obronił Adam Morawski.

Najskuteczniejszym graczem pierwszej odsłony był Islandczyk Gudjon Valur Sigurdsson, 39-letni skrzydłowy  trafił sześć razy, w tym 4-krotnie z rzutów karnych.

Po przerwie Orlen Wisła szybko podwyższyła prowadzenie (18:15), ale ponownie cieszyła się nim tylko przez moment. Minęło dziesięć minut i to goście prowadzili po raz pierwszy tego wieczoru (19:20) – pokonali Adama Borbely’ego aż pięć razy z rzędu.

Wydawało się, że gospodarze opanowali sytuację, tym bardziej, że Piotr Przybecki poprosił o czas, aby uspokoić swoich zawodników. Przyniosło to efekt, ale tylko na moment – mistrzowie Niemiec wyprowadzili kolejne ciosy, na które Nafciarze nie byli w stanie odpowiedzieć.

W 48. minucie różnica bramkowa dzieląca oba zespoły wynosiła już pięć goli (22:27). Kolejne trzy bramki dla gości (22:30) przesądziły losy meczu. Pogodzeni z porażką gospodarze ostatecznie przegrali z Rhein-Neckar Loewen 27:32.

Liga Mistrzów / grupa A / 13. kolejka:

ORLEN WISŁA PŁOCK – RHEIN NECKAR LOEWEN 27:32 (15:14)

Orlen Wisła Płock: Borbely, Morawski, Wichary – Ghionea 6,  Krajewski, Mihić 5, de Toledo 2, Duarte 4, T. Gębala, Ivić 1, Obradović 1, Racotea 5, Tarabochia 1, Olkowski, M.Gębala 1, Żabić 1.

Rhein Neckar Loewen: Appelgren, Palicka 1 – Radivojević, Schmid 6, Sigurdsson 10, Baena Gonzalez, Tollbring, Mensah 3, Pekeler 3, Groetzki 4, Petersson 3, Keller, Taleski 2.