3 marca 2018

LM: Kielczanie wykonali zadanie i czekają na rywala w 1/8 finału

PGE Vive Kielce pokonało przed własną publicznością Mieszkow Brześć 33:28 (20:17) na zakończenie fazy grupowej Ligi Mistrzów. Zawodnicy Talanta Dujszebajewa kontrolowali przebieg spotkania i zrewanżowali się Białorusinom za wrześniową porażkę w Brześciu.

Dzięki temu zwycięstwu kielczanie zrównali się punktami z THW Kiel w tabeli grupy B. Mistrzowie Polski zajmują w niej obecnie czwarte miejsce i wyprzedzają rywali dzięki lepszemu bilansowi bezpośrednich starć, ale kilończycy mają przed sobą niedzielne spotkanie w Paryżu z PSG. 

PGE VIVE Kielce - Aalborg Handbold

O klasie mistrzów Białorusi świadczy wiele czynników, ale w tym miejscu warto przytoczyć ich dwa triumfy w Champions League – nad PGE Vive we wrześniu i nad PSG przed tygodniem. Oba zwycięstwa Mieszkow odniósł jednak we własnej hali, a tym razem musiał stawić czoła rozpędzonym biało-niebiesko-żóltym w Hali Legionów.

Mecz rozpoczął się od wymiany ciosów. W kwadrans obie drużyny rzuciły w sumie dwadzieścia bramek, a na tablicy wyników widniał remis 10:10. Vive prowadził w ataku Dean Bombac, bardzo skuteczny był Alex Dujszebajew.

W 20. minucie gry Białorusini zaczęli gubić się w ataku z czego skorzystali mistrzowie Polski i odskoczyli na trzy bramki. Taką też przewagę Vive utrzymało do gwizdka na przerwę (20:17).

Gospodarze znakomicie rozpoczęli drugą część spotkania, notując na swoim koncie kolejne trzy trafienia z rzędu. Tempo gry nieco spadło, udanymi interwencjami popisywali się obaj bramkarze –  Sławomir Szmal z PGE Vive i Ivan Pesić z Mieszkowa.

W końcowych minutach mistrzowie Polski kontrolowali przebieg wydarzeń i pewnie pokonali rywali. Teraz muszą czekać na wynik niedzielnego starcia w Paryżu, początek meczu o godzinie 19.

Liga Mistrzów / grupa B / 14. kolejka:

PGE Vive Kielce – Mieszkow Brześć 33:28 (20:17)

Kielce: Szmal, Ivić – Jurecki 3, Dujshebaev 6, Kus 2, Aguinagalde 1, Bielecki 1, Jachlewski 3, Strlek 4, Janc 1, Lijewski 4, Jurkiewicz 2, Zorman 1, Bombac 1, Djukić 4.

Brześć: Pesić, Matskevich – Rutenka 4, Yashchanka, Yurynok 1, Poteko 2, Nikulenkau 1, Stojković 4, Vukić 2, Prodanović 1, Horak, Razgor 1, Selvasiuk, Djordjić 4, Shylovich 6, Astrashapkin 2.

SKLEP KIBICA

KOSZULKI | SZALIKI | CZAPKI | GADŻETY

Pin It on Pinterest