4 marca 2018

Orlen Wisła pożegnała się z Ligą Mistrzów

Orlen Wisły Płock nie zobaczymy w tym sezonie w kolejnym meczu Ligi Mistrzów. Wicemistrzowie Polski po dobrym występie zremisowali w Skopje z Vardarem HC 31:31 (16:16). Był to mecz ostatniej kolejki fazy grupowej. Gilberto Duarte zdobył 10 bramek. Dla reprezentanta Portugalii było to pożegnanie z Champions League w barwach płocczan. 

Duarte

Zespół Piotra Przybeckiego przed rozegraniem ostatnich spotkań pierwszej fazy tych elitarnych rozgrywek miał jeszcze szanse na awans. Do realizacji tych planów potrzebne były dwa warunki.

Dla wicemistrzów Polski liczyło się tylko zwycięstwo w Skopje. Inaczej szanse na awans do fazy TOP16 rozpadały się jak domek z kart. Dodatkowo płocczanie musieli czekać na rozstrzygnięcie z Zagrzebia. Stamtąd IFK Kristianstad w żadnym razie nie mogło wywieźć wygranej.

Gospodarze ze Skopje znali wynik rozegranego dzień wcześniej bardzo istotnego dla układu tabeli meczu w St. Leon-Rot. Rhein Neckar Loewen zremisowały z HBC Nantes 30:30. Oznaczało to obronienie przez mistrza Macedonii pierwszego miejsca w grupie niezależnie od rezultatu spotkania z Nafciarzami.

Wicemistrzowie Polski do meczu przystąpili bardzo skoncentrowani. Spotkanie rozpoczęli w niezłym stylu. Wykazywali determinację i dużą chęć walki. W pierwszej połowie zdołali nawet wyjść na prowadzenie trzema bramkami. W realizacji planu wydatnie pomagał w bramce Adam Borbely. W ataku skutecznością na zmianę popisywali się Gilberto Duarte i Przemysław Krajewski. Aktywniejsza gra w obronie gospodarzy spowodowała wyrównanie do przerwy stanu rywalizacji.

Po zmianie stron dalej trwała męska, twarda walka, choć tempo nie było imponujące. Długo była szansa na wypełnienie punktu pierwszego planu. Niestety wieści napływające z Zagrzebia nie nastrajały optymistycznie. Mistrzowie Szwecji objęli kilkubramkowe prowadzenie, którego nie oddali już do końcowej syreny. Z kolei w Skopje 10 trafienie Duarte wymianę ciosów zakończyło na wyniku 31:31. Wiślacy ostatecznie zajęli 7. miejsce w grupie. Oznacza to, że zespołu z Płocka drugi rok z rzędu zabraknie w najlepszej szesnastce Champions League.

Liga Mistrzów / grupa A / 14. kolejka

VARDAR HC – ORLEN WISŁA PŁOCK 31:31 (16:16)
Vardar: Sterbik, Milić – Dibirow 3, Ferreira Moraes 3, Popovski, Szyszkariew 3, Kristopans 2, Maqueda 2, Karacić 7, Abutović, Cañellas Reixach, Cindrić 6, Borozan 3, Vojvodić, Stoilov 2, Marsenić.
Orlen Wisła: Borbély, Morawski, Wichary – Ghionea 3, Krajewski 7, Mihić, Duarte 10, T.Gębala, Ivić 1, Obradović, Racotea 3, Tarabochia 2, Toledo 2, M.Gębala, Źabić 3.

SKLEP KIBICA

KOSZULKI | SZALIKI | CZAPKI | GADŻETY

Pin It on Pinterest