Strona główna | PGNiG Superliga mężczyzn | PGNiG Superliga rolluje raka

PGNiG Superliga rolluje raka

 

7 marca Gwardia Opole i Chrobry Głogów zagrają w Meczu „Różowej Wstążki”. Partnerem akcji jest Fundacja Rak’n’Roll – Wygraj życie. PGNiG Superliga już drugi rok z rzędu zachęca kobiety do profilaktyki raka piersi.
Obraz1 (002)

W sezonie 2016/2017, grę w różowych strojach zapoczątkowały ekipy – Piotrkowianina Piotrków Trybunalski i Orlenu Wisły Płock. 7 marca charakterystyczne barwy na znak solidarności z kobietami, które doświadczyły choroby nowotworowej, założą piłkarze Gwardii Opole i Chrobrego Głogów.

Wszystkie Panie, które pojawią się tego dnia na hali w Opolu będą mogły skorzystać z bezpłatnych usług wizażystki i manikiurzystki. Początek transmisji w od godziny 18.15. w stacji emitującej Superligę męską.

Fundacja Rak’n’Roll – Wygraj Życie od dziewięciu lat zmienia schematy myślenia o chorobie nowotworowej. Przełamuje tabu związane z podejściem do raka, zaraża pozytywną energią. Tworzy programy, które są odpowiedzią na potrzeby chorych i ich bliskich. Fundacja prowadzi między innymi program „Boskie Matki” czyli pomoc kobietom w ciąży chorym na raka, akcję „Daj Włos!”, w której każdy, kto chce obciąć włosy, może je przekazać na peruki dla kobiet w trakcie chemioterapii. Dla osób, które powróciły do zdrowia, Fundacja prowadzi iPoRaku, program wspierający w przepracowaniu traumy choroby oraz w powrocie do życia.
Podczas meczów 25. i 26. serii w halach będą rozdawane ulotki informacyjne i naklejki. Fundacja przeprowadzi zbiórki na działania statutowe, zachęcając jednocześnie do przekazywania 1% podatku (KRS 0000 338 803). Od 5 marca w klubowych social mediach pojawią się materiały zachęcające kobiety do badań.

Więcej informacji na temat Fundacji Rak’n’Roll na stronie: www.raknroll.pl

Instrukcja, jak przekazać 1% podatku znajduje się w linku poniżej:
https://www.raknroll.pl/chce-pomoc/przekaz-1/

Zapraszamy do oglądania Meczu „Różowej Wstążki” 7 marca, transmisja w stacji emitującej Superligę męską, od godziny 18.15.