24 marca 2018

Bijelo Polje przywitało Polki śniegiem

Już tylko godziny dzielą nas od rewanżowego starcia Czarnogóra–Polska w ramach kwalifikacji do turnieju finałowego EHF EURO 2018. Trener Leszek Krowicki zabrał do Bijelo Polje tę samą szesnastkę zawodniczek, która w środę wystąpiła przeciw Czarnogórze w Gdyni.

Fot. M.Pomorski

Bijelo Polje /Fot. M.Pomorski

W piątek o 11:50 przed południem nasza kobieca reprezentacja wylądowała na lotnisku w Podgoricy.  Stolica Czarnogóry przywitała Biało-czerwone deszczem, ale i tak można napisać, ze były to miłe złego początki.

Trasa z portu lotniczego do miejscowości Bijelo Polje na północy kraju, licząca raptem 135 km, zajęła naszej ekipie prawie trzy godziny, a wszystko ze względu na kręte, niebezpieczne, górzyste drogi i ogromne połacie śniegu. Kierowca autokaru wiozącego kadrowiczki dwukrotnie musiał zatrzymywać pojazd, by dość prowizorycznymi środkami (czyt. szmatką i płynem do mycia naczyń) usuwać parę osiadającą na szybach.

hala (3)Hala Sporska Dvorana Nikoljac /Fot. M.Pomorski

Po przyjeździe do urokliwej miejscowości poza przenikliwym jak na koniec marca zimnem, trudno było nie zauważyć, że warstwa białego puchu sięgała tam dobre pół metra, a zwisające sople i śliskie chodniki mogły straszyć przechodniów. Miejscowi, jak gdyby nigdy nic, chodzili rześko po nieźle odśnieżonych jezdniach, dzieci lepiły bałwany, zaś niektórzy kierowcy nawet nie zadali sobie trudu, by usunąć ogromne masy śniegu z dachów swoich aut.

miasto (3)

Po obiedzie i czasie wolnym nasza drużyna pojechała na oficjalną sesję treningową. Sporska Dvorana Nikoljac, gdzie odbędzie się sobotni mecz to obiekt wiekowy, dość zaniedbany, a w piątek na dodatek niezwykle zimny i nieprzytulny.  Minusowe temperatury na zewnątrz przy braku efektywnego ogrzewania budynku sprawiały, że obserwującym  mogły zmarznąć palce.

W zajęciach wzięły udział wszystkie zawodniczki, choć kapitan Karolina Kudłacz-Gloc wciąż odczuwała skutki urazu doznanego na wtorkowym treningu w Gdyni.  Trener Leszek Krowicki nie zdecydował się na żadne zmiany w składzie w stosunku do środowego meczu w Polsce.

hala (2)

Sobotnie spotkanie poprowadzi para sędziowska z Węgier Péter Horváth i Balázs Marton, delegatką z ramienia EHF będzie zaś Arijana Vojić z Bośni i Hercegowiny.

Początek meczu o godz. 18:00, transmisja w TVP Sport.

z Czarnogóry Michał Pomorski

SKLEP KIBICA

KOSZULKI | SZALIKI | CZAPKI | GADŻETY

Pin It on Pinterest