5 kwietnia 2018

Miłe złego początki. Czesi ograli Polaków w Spodku

W towarzyskim starciu Polacy przegrali w Katowicach z Czechami 21:25 (10:14). W sobotę szansa dla Biało-czerwonych na rewanż – obie drużyny zmierzą się ze sobą ponownie, tym razem w czeskim Zubri.

Fot. Norbert Barczyk / PressFocus

Fot. Norbert Barczyk / PressFocus

Przed spotkaniem Piotr Chrapkowski, odebrał z rąk wiceprezesów ZPRP Henryka Szczepańskiego i Zygfryda Kuchty, pamiątkową paterę za rozegranie 100 meczów w drużynie narodowej. Kapitan polskiej reprezentacji został nagrodzony burzą oklasków przez 5000 kibiców zgromadzonych w katowickim Spodku.

Polska - Czechy

Początek meczu należał do zawodników Piotra Przybeckiego, którzy szybko objęli prowadzenie 5:2.

W 12. minucie goście doprowadzili do wyrównania, stało się tak po trzech nieudanych atakach Polaków z rzędu. Kolejne próby naszego zespołu również okazały się nieskuteczne i przyjezdni objęli prowadzenie 10:8.

Polska - Czechy

Piękną bramkę kontaktową zdobył Chrapkowski, który popisał się atomowym rzutem z ponad dziewięciu metrów, a po chwili do wyrównania doprowadził Przemysław Krajewski.

Niestety kolejna seria prostych błędów Biało-czerwonych została bezlitośnie wykorzystana przez Czechów, którzy zanotowali cztery trafienia z rzędu i do przerwy wygrywali 14:10.

Polska - Czechy

Start drugiej partii również nie był dla Polaków najlepszy, tym bardziej, że kontuzji stawu skokowego doznał obrotowy Maciej Gębala (11:17).

W kolejnych akcjach nasi zawodnicy starali się zmniejszyć straty, brakowało jednak skuteczności. Z tą kłopotów nie mieli nasi południowi sąsiedzi, którzy kontrolowali przebieg wydarzeń i ostatecznie zwyciężyli w Spodku 25:21.

Na wyróżnienie zasłużył Paweł Genda, rozgrywający pojawił się na boisku w ostatnich minutach trzykrotnie pokonał bramkarza rywali.

Polska - Czechy

POLSKA – CZECHY 21:25 (10:14)

Polska: Malcher, Kornecki – Daćko 1, Krajewski 2, Walczak, Nogowski, Łangowski 1, Genda 3, Potoczny 2, Moryto 2, Daszek 1, M. Gębala, Bąk, Przybylski 2, Paczkowski 2, Gierak, T. Gębala 4, Chrapkowski 1.

Czechy: Galia, Adamik – Hrstka, Becvar, Jurka, Hanisch 1, Horak 4, Kontrc 1, Kasperek 4, Babak 3, Slachta, Petrovsky 5, Skvaril, Zdrahala 3, Cip 1, Mubenzem 1, Kasal.

Sędziowali: Andrzej Chrzan – Michał Janas (Polska).

Polska - Czechy

SKLEP KIBICA

KOSZULKI | SZALIKI | CZAPKI | GADŻETY

Pin It on Pinterest