Strona główna | Seniorzy | Piotr Przybecki: To było dla nas dobre losowanie

Piotr Przybecki: To było dla nas dobre losowanie

 

Selekcjoner Biało-czerwonych bezpośrednio po losowaniu grup kwalifikacyjnych EHF EURO 2020 nie krył zadowolenia. – Można powiedzieć, że szczęśliwie losowaliśmy. Do każdego rywala trzeba jednak podchodzić z szacunkiem – przyznał Piotr Przybecki. 

2018.04.04 Katowice Pilka reczna Reprezentacja Trening Reprezentacji Polski N/z Piotr Przybecki Foto Lukasz Sobala / Press Focus

Jego zdaniem Niemcy – z uwagi na poziom sportowy i historyczne aspekty – to atrakcyjny rywal, który powinien zapewnić odpowiednie zainteresowanie mediów i kibiców. – Mamy z tym zespołem, jeszcze w tym roku, zakontraktowane towarzyskie spotkanie. Zagramy w połowie grudnia w Kilonii – dodał szkoleniowiec.

Z Kosowem Biało-czerwoni grali na początku br. w prekwalifikacjach do mistrzostw świata 2019. Wysoka wygrana pozwala z optymizmem oczekiwać meczów z przeciwnikiem z Bałkanów.  Reprezentacja Polski właśnie z Kosowem pod koniec października br. na własnym terenie zainauguruje gry eliminacyjne. Kolejne punkty po kilku dniach będzie można zdobyć na Bliskim Wschodzie. – Najmniej wiemy o zespole Izraela. Z pewnością zdążymy zebrać odpowiedni materiał video – zapewnił.

Zdaniem trenera Przybeckiego najbardziej wyrównane są grupy 5 i 6.