Strona główna | PGNiG Puchar Polski Kobiet | PP: Nieudany pościg Startu. Szczecinianki w finale

PP: Nieudany pościg Startu. Szczecinianki w finale

 

Drużyna SPR Pogoń Szczecin została pierwszym finalistą rozgrywek o PGNiG Pucharu Polski kobiet sezonu 2017/2018. Jej rywalem 12 maja w Kaliszu, w walce o trofeum, będzie lepszy z pary Metraco Zagłębie Lubin – MKS Perła Lublin.

2018.01.28 Lubin Pilka reczna PGNiG Superliga Kobiet sezon 2017/2018 Metraco Zaglebie Lubin - SPR Pogon Szczecin N/Z Valentina Blazevic Foto Pawel Andrachiewicz / PressFocus 2018.01.28 Lubin Handball PGNiG Superliga women season 2017/2018 Metraco Zaglebie Lubin - SPR Pogon Szczecin Valentina Blazevic Photo Pawel Andrachiewicz / PressFocus

Valentina Blazević w rewanżu rzuciła 7 bramek dla Pogoni / PressFocus

Szczecinianki na rewanżowy mecz półfinałowy ze Startem pojechały z zaliczką sześciu bramek (27:21). Sprawa awansu była więc jeszcze otwarta. Kilka dni temu drużyny mierzyły się ze sobą w Elblągu w meczu ligowym i to gospodynie wyszły z niego zwycięsko (27:20), udowadniając, że są w stanie nie tylko pokonać Pogoń, ale także odrobić z nawiązką straty ze starcia pucharowego.

W trakcie środowego spotkania przewaga gospodyń nie przekraczała czterech trafień. Startowi nie pomogła dokonała dyspozycja strzelecka Sylwii Lisewskiej, która rzuciła 10 goli. Elblążanki, finalistki sprzed roku, ostatecznie wygrały 28:24 (13:11)  – Zobacz statystyki, ale nie wystarczyło im to do awansu.

Drugiego tegorocznego finalistę poznamy już dziś. Perła podejmie w Hali Globus Metraco Zagłębie. W pierwszym meczu zespół z Dolnego Śląska zwyciężył 25:23.