Strona główna | PGNiG Puchar Polski Kobiet | Finały PGNiG Pucharu Polski Kalisz 2018 – oficjalna konferencja prasowa

Finały PGNiG Pucharu Polski Kalisz 2018 – oficjalna konferencja prasowa

 

To będzie prawdziwe święto dla miłośników piłki ręcznej w całym kraju! Podczas oficjalnej konferencji prasowej podpisana została umowa o współpracy pomiędzy Miastem Kalisz, a Związkiem Piłki Ręcznej w Polsce, dotycząca organizacji meczów turnieju finałowego PGNiG Pucharu Polski Kobiet i Mężczyzn 2018, który odbędzie się w Kaliszu w dniach 12-13 maja.  

Tegoroczne, decydujące starcia o PGNiG Puchar Polski nabierają wyjątkowego znaczenia, bowiem  doskonale wpisują się w obchody 100-lecia szczypiorniaka w Polsce, jak i setną rocznicę odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Powierzenie Miastu Kalisz, szczycącemu się mianem kolebki polskiej piłki ręcznej, roli gospodarza finałowych rozstrzygnięć tych prestiżowych rozgrywek, podkreśla wyjątkowy charakter wydarzenia.

W sobotę, 12 maja, na parkiecie kaliskiej hali Arena, jako pierwsze o pucharowe trofeum o godz. 15:00 powalczą panie. Uczestniczkami finałowych rozgrywek będą kluby MKS Perła Lublin i SPR Pogoń Szczecin.

W niedzielę, 13 maja do rywalizacji o godz. 17:45 przystąpią męskie drużyny. O miano najlepszej powalczą PGE Vive Kielce i Azoty Puławy.

kalisz_foto_konfa

– Związek współpracuje z Miastem Kalisz w sposób szczególny w roku 100-lecia piłki ręcznej w Polsce. Kalisz został wybrany jako miejsce finałów, a 13 czerwca odbędzie się wielki mecz reprezentacji Polski i Hiszpanii oraz wydarzenia towarzyszące, które pięknie wpisują się obchody i będą przez wiele lat przypominały o jubileuszu szczypiorniaka i miejscu, w którym ta dyscyplina się rodziła, a które dziś jest dzielnicą Kalisza – powiedział podczas spotkania z dziennikarzami prezydent Kalisza, Grzegorz Sapiński.

– Związek Piłki Ręcznej w Polsce jest bardzo zadowolony z doskonałej współpracy z Miastem Kalisz. Jednym z efektów tej współpracy jest nasze dzisiejsze spotkanie i podpisanie umowy na organizację meczów finałowych o PGNiG Puchar Polski kobiet i mężczyzn – podkreślił prof.  Bogdan Sojkin, wiceprezes Związku Piłki Ręcznej w Polsce.

Warto przypomnieć, że obchody 90-lecia szczypiorniaka w roku 2008, miały miejsce właśnie tutaj, w Kaliszu. Teraz przed nami wydarzenia związane ze 100-leciem naszej dyscypliny, o których powiedział pan prezydent – finały pucharu oraz towarzyski mecz z mistrzami Europ, Hiszpanami . Będą one ukoronowaniem 100-lecia piłki ręcznej na ziemiach polskich –dodał.

Organizację wydarzenia wesprze finansowo firma Dr Marcus International Sp. z o.o..

– Cieszę się, ze firma może w skromny sposób wesprzeć działania i promocję miasta.– powiedział Tomasz Ratajczyk, wiceprezes Dr Marcus International Sp. z o.o..

PGNiG Puchar Polski to, obok meczów z udziałem reprezentacji Polski, najważniejsze w kraju klubowe rozgrywki wszystkich lig w piłce ręcznej kobiet i mężczyzn, których organizatorem i administratorem jest Związek Piłki Ręcznej w Polsce – zaznaczył Damian Drobik, dyrektor ds. relacji zewnętrznych ZPRP.

Warto dodać, że ubiegłoroczny zdobywca tego prestiżowego trofeum – jeszcze pod nazwą Vive Tauron Kielce – wygrał też rozgrywki EHF Ligi Mistrzów, zyskując miano najlepszego klubowego zespołu Europy. Udział tego zespołu jest bez wątpienia gwarancją rywalizacji na najwyższym poziomie i ogromnego zainteresowania kibiców.

KUP BILET NA FINAŁY PGNiG PUCHARU POLSKI 2018:

https://www.ebilet.pl/sport/sporty-druzynowe/puchar-polski-w-pilce-recznej/

kalisz_fb

***

źródło: UM Kalisz – Karina Zachara, Katarzyna Ciupek / inf. własna