Strona główna | Slider | Finał Street Handball Tour Wielkopolska 2018

Finał Street Handball Tour Wielkopolska 2018

 

Przed nami wielkie święto piłki ręcznej w Poznaniu! Nie dość, że Plac Wolności zamienił  się w boiska do sportów plażowych, na których od dzisiaj królować będzie piłka ręczna, to jeszcze tuż obok już w najbliższą sobotę rozegrany zostanie turniej finałowy Street Handball Tour Wielkopolska 2018 o Puchar Marszałka Województwa Wielkopolskiego.  

street (003)

Włączenie turnieju street handball w projekt Plaży Wolności to doskonała okazja do promocji naszej dyscypliny oraz pokazania mieszkańcom miasta różnych odmian piłki ręcznej. Liczymy na to, że w sobotę będziemy mogli wspólnie cieszyć się z dobrej pogody, udanych zawodów ulicznej piłki ręcznej oraz emocjonującej rywalizacji plażowych szczypiornistówmówi jeden z koordynatorów przedsięwzięcia, Karolina Peda.

W turnieju finałowym Street Handball Tour Wielkopolska 2018 wystąpi 14 dziecięcych zespołów, wyłonionych na podstawie turniejów kwalifikacyjnych, które odbywały się w Buku, Dopiewie, Koźminie Wielkopolskim, Wągrowcu, Obornikach i Swarzędzu. Sobotnie zawody street handball rozpoczynają się o godzinie 10:00 i potrwają do 13:00.

Organizatorem cyklu jest Wielkopolski Związek Piłki Ręcznem, a Partnerami Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego oraz Powiat Poznań.