Strona główna | 100 lat Piłki Ręcznej | Karol Bielecki kończy karierę

Karol Bielecki kończy karierę

 

Karol Bielecki oficjalnie ogłosił, że po sezonie zakończy karierę profesjonalnego sportowca. Ikona piłki ręcznej pozostanie w Kielcach, gdzie będzie pełnił rolę ambasadora klubu PGE VIVE Kielce oraz trenera młodzieży. Zawodnik miał ważny kontrakt na kolejny sezon, ale postanowił, że najwyższy czas powiedzieć “dość” – informuje oficjalna strona internetowa klubu.

2017.05.07 Plock Pilka reczna Handball Mecz kwalifikacyjny do Mistrzostw Europy 2018 Mistrzostwa Europy Chorwacja 2018 Polska - Bialorus N/z Karol Bielecki Foto Norbert Barczyk / PressFocus

Ostatni mecz w zespole narodowym (Polska – Białoruś; Płock 7.05.2017)

– Nie jestem w stanie dać zespołowi tego, czego potrzebuje. W spotkaniach Ligi Mistrzów nie byłem takim zawodnikiem, jakim chciałbym być. Dlatego postanowiłem zakończyć karierę po dwóch ostatnich meczach tego sezonu – powiedział spokojnym, rzeczowym tonem Karol Bielecki na konferencji po półfinałowym meczu z Azotami Puławy. Wielki piłkarz ręczny, wielki sportowiec, a przede wszystkim wielki człowiek.

Rozgrywający podkreślił, że to jego autonomiczna decyzja. – Chciałbym uciąć spekulacje, które miały miejsce ostatnimi czasy – powiedział – Prezes jasno mi powiedział, bym został w klubie i dał z siebie tyle, ile mogę. Jednak moje ambicje sięgają wysoko, a ja nie jestem w stanie zapewnić zespołowi takiego poziomu, jaki bym chciał. Ciężej mi jest grać z jednym okiem. Przychodzi taki czas, że nie można już brać tabletek przeciwbólowych. Chciałbym więc odciążyć się fizycznie i psychicznie.

Karol Bielecki kończy karierę profesjonalnego sportowca, ale nie kończy przygody z PGE VIVE Kielce, z którym wciąż będzie związany. Od przyszłego sezonu będzie pełnił rolę ambasadora klubu oraz trenera młodzieży. – To dobra nowina – mówił na konferencji prezes Bertus Servaas – Karol będzie reprezentował nasz klub na wiele różnych sposobów. Szczegóły jeszcze dogadamy. Na pewno też urządzimy wielką fetę, godne pożegnanie wszystkich zawodników, którzy dali nam tak wiele, także Sławka Szmala i Urosa Zormana. Na przełomie sierpnia i września zorganizujemy specjalny mecz dla graczy, którzy od na odchodzą.

2018.05.13 Kalisz Pilka reczna Final Puchar Polski sezon 2017/2018 Azoty Pulawy - PGE Vive Kielce N/z Radosc, Puchar, Zwyciestwo, zloto, Puchar Polski, Dekoracja Slawomir Szmal, Karol Bielecki Foto Rafal Rusek / PressFocus

Radość po zdobyciu PGNiG Pucharu Polski 2018 w Kaliszu

Karol Bielecki urodził się w Sandomierzu w 1982 r. W latach 1999-2004 po raz pierwszy reprezentował barwy kieleckiego klubu, z którego na osiem lat wyjechał do Bundesligi. W Niemczech grał dla Magdeburga i Rhein-Neckar Loewen, aż wreszcie, w 2012 powrócił do Kielc, by tu, po obecnym sezonie zakończyć karierę.

W ciągu 15 lat rozegrał 259 meczów w reprezentacji Polski, w których zdobył 962 bramek. W narodowych barwach zadebiutował 20 grudnia 2002 roku w meczu ze Słowacją. Ostatni mecz w zespole narodowym rozegrał 7 maja 2017 roku przeciw Białorusi. Z reprezentacją wywalczył trzy medale mistrzostw świata (2007, 2009 i 2015), dwukrotnie wystąpił na igrzyskach olimpijskich (2008, 2016). Za drugim razem był chorążym polskiej ekipy olimpijskiej i został królem strzelców turnieju

W 2010 roku, w towarzyskim meczu z Chorwacją, który odbył się w Hali Legionów, doznał urazu pęknięcia gałki ocznej, wskutek którego utracił oko. W wielkim stylu powrócił do gry i w kolejnych latach wielokrotnie zachwycał kibiców piekielnie silnymi i precyzyjnymi rzutami z drugiej linii. Największe wrażenie wywarł jednak nie siłą fizyczną, a siłą charakteru. Niezłomnością, pokorą i uporem.