28 maja 2018

Zmarł Stefan Pawlak

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w sobotę (26.05) zmarł Stefan Pawlak – wieloletni zawodnik Wiarusa Szczecin, członek Zarządu Zachodniopomorskiego Związku Piłki Ręcznej, a przede wszystkim założyciel drużyny szczecińskich oldbojów, którą kierował z sukcesami do ostatnich chwil.

stefan_www

Stefan Pawlak urodził się 21.11.1945 roku w Skrzynkach k/Tomaszowa Mazowieckiego. Od 1964 roku związany był ze Szczecinem, gdzie poznał pasjonatów piłki ręcznej, a w 1967 roku wraz z drużyną Wiarusa awansował do I ligi.

Po rozwiązaniu drużyny w 1970 roku związał się z piłką nożną. W 1979 roku wrócił do piłki ręcznej i wraz z kolegami założył sekcję oldbojów, która w przyszłym roku obchodzić będzie Jubileusz 40-lecia działalności.

Był wspaniałym człowiekiem i organizatorem, który jednoczył całe środowisko szczecińskiej piłki ręcznej.

Rodzinie, bliskim i wszystkim przyjaciołom Stefana Pawlaka składamy szczere kondolencje oraz najgłębsze wyrazy współczucia.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w piątek, 1 czerwca. O godzinie 11:30 w kościele św. Wojciecha (garnizonowym) odprawiona zostanie msza św. w intencji Stefana Pawlaka, natomiast o godzinie 14:00 odbędzie się pogrzeb w kaplicy głównej Cmentarza Centralnego w Szczecinie.

SKLEP KIBICA

KOSZULKI | SZALIKI | CZAPKI | GADŻETY

Pin It on Pinterest