Strona główna | 100 lat Piłki Ręcznej | Grodków zaprasza na VIII edycję Handball Festival

Grodków zaprasza na VIII edycję Handball Festival

 

W sobotę, 2 czerwca na czterech arenach sportowych w Grodkowie rozgrywany będzie VIII Handball Festival. W imprezie weźmie udział aż 29 drużyn m.in. z Wrocławia, Ziębic, Świdnicy, Lubina, Opola, Pietrowic Wielkich i Oławy. Gościć będziemy ponad 200 zawodników i zawodniczek z całej Polski.

Handball Festival jest jedną z największych tego typu imprez w Polsce, która ma na celu m.in. wymianę doświadczeń i popularyzację gry w szczypiorniaka wśród dzieci i młodzieży.

– Piłka ręczna jest dyscypliną sportową, której tradycja w naszym mieście jest bardzo długa. Dlatego już od ośmiu lat organizujemy święto szczypiorniaka w Grodkowie – mówi Marek Kwiatkowski, współorganizator festiwalu.

Mecze przez cały dzień od godz. 9.00 będą rozgrywane jednocześnie na czterech obiektach w Grodkowie: Hali Sportowej LO im. Zdzisława Zielonki przy ul. Sienkiewicza, Hali Sportowej OKiR przy ul. Klubowej oraz na boiskach wielofunkcyjnych – ORLIK obok PSP nr 3 i ZSR CKP przy ulicy Krakowskiej.

Spotkania będą rozgrywane w dziewięciu kategoriach wiekowych. Na parkietach zobaczymy zarówno młodzież, jak i seniorów a także oldbojów. W meczach pokazowych zaprezentują się seniorzy z zakończonych rozgrywek II-ligi, UKS Olimp Grodków i OSiR Komprachcice oraz kobiece drużyny masters z Grodkowa i Lubina.

Organizatorami sportowych zmagań jest OKiR Grodków oraz UKS „Olimp” Grodków.

plakat