6 czerwca 2018

V Międzynarodowa Konferencja Nauczycieli WF

– Naszą misją jest promowanie piłki ręcznej w szkołach – przekonywał Carlos Prieto Martos, hiszpański piłkarz ręczny, zdobywca brązowego medalu na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie 2008 roku uczestników V Międzynarodowej Konferencji Nauczycieli Wychowania Fizycznego „Piłka ręczna w szkole”.

34559177_228780111045383_3075080143077638144_n

Przez trzy dni – od 4 do 6 czerwca 2018 roku w Kielcach – stolicy polskiego szczypiorniaka spotkali się nauczyciele wychowania fizycznego, instruktorzy i trenerzy. A to za sprawą V Międzynarodowej Konferencji Nauczycieli Wychowania Fizycznego „Piłka ręczna w szkole”, w której uczestniczyło ponad 170 osób z całej Polski. Tym razem temat spotkania brzmiał: „Małe gry w treningu piłki ręcznej”.

ABM_3622

Wykłady i warsztaty poprowadzili m.in. Carlos Prieto Martos, dr Stanisław Hojda z Politechniki Świętokrzyskiej, Jerzy Eliasz Dyrektor Sportowy ZPRP, Paweł Tetelewski, Prezes Honorowy ZPRP – prof. Janusz Czerwiński, Paweł Sieczka, Ryszard Jarząbek, Stefan Wrześniewski. Rewelacyjnie w roli szkoleniowca spisał się Sławomir Szmal, który poprowadził warsztaty „Forma zabawowa na wczesnym etapie szkolenia bramkarzy”.

Wśród uczestników konferencji była m.in. Pani Lidia Walczyk, trenerska legenda szczypiorniaka,  była reprezentantka Polski, wieloletnia trenerka AZS AWF. Gościem spotkania był Zygfryd Kuchta Wiceprezes Zarządu ZPRP.

ABM_3604

Jak podkreślali organizatorzy każda konferencja to wspaniała okazja nie tylko do odświeżenia wiedzy z zakresu metodyki pracy z dziećmi i młodzieżą, ale przede wszystkim sposobność spotkania się z innymi nauczycielami wychowania fizycznego, których łączy piłka ręczna. Kielecka konferencja to możliwość dzielenia się swoimi doświadczeniami i próba znalezienia rozwiązań własnych problemów szkoleniowych.

34558566_228779821045412_2069642773123825664_n

Tematem wiodącym konferencji były małe gry, które stanowią nieodłączny element szkolenia na każdym etapie, od dziecka do seniora. Uczestnicy chwalili wysoki poziom merytoryczny spotkania jak i organizacyjny. Wykłady odbywały się w Hotelu Binkowski, a zajęcia warsztatowe w Hali Legionów, w której na co dzień trenują zawodnicy PGE Vive Kielce.

Organizatorami konferencji byli: Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli oraz Świętokrzyski Związek Piłki Ręcznej.  Konferencje wspierał Związek Piłki Ręcznej w Polsce i Klubu Sportowy PGE Vive Kielce. Specjalnego prelegenta delegowała European Handball Federation. W tym roku był nim Carlos Prieto Martos.

Martyna Głębocka, ŚCDN

* * *
Konferencja była okazję dla uhonorowania następujących osób:

Brązową odznakę „Za Zasługi dla Piłki Ręcznej” za wybitne osiągnięcia w działalności zawodowej i społecznej w dziedzinie piłki ręcznej otrzymują:

Danuta Drozdowska
Martyna Głębocka
Barbara Skarżyńska
Krystyna Stępień
Leszek Wnętrzak

Srebrną odznakę „Za Zasługi dla Piłki Ręcznej” za wybitne osiągnięcia w działalności zawodowej i społecznej w dziedzinie piłki ręcznej otrzymują

Tomasz Błaszkiewicz
Elżbieta Dudek
Tomasz Kościak
Jolanta Sabat
Wiesław Stanisławek

Złotą odznakę „Za Zasługi dla Piłki Ręcznej” za wybitne osiągnięcia w działalności zawodowej i społecznej w dziedzinie piłki ręcznej otrzymują

Sławomir Kołodziej
Ryszard Mańko
Grzegorz Owsiński
Robert Papaj
Jerzy Sieczkowski
Paweł Tetelewski
Wojciech Wasik
Grzegorz Wojciechowski

Diamentową odznakę Za Zasługi dla Piłki Ręcznej” za wybitne osiągnięcia w działalności zawodowej i społecznej w dziedzinie piłki ręcznej otrzymuje Pan Jacek Kowalczyk, Dyrektor Departamentu Promocji, Edukacji, Kultury, Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego w Kielcach.

Diamentową odznakę Za Zasługi dla Piłki Ręcznej” za wybitne osiągnięcia w działalności zawodowej i społecznej w dziedzinie piłki ręcznej otrzymuje Pan Jacek Wołowiec Dyrektor Świętokrzyskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach.

SKLEP KIBICA

KOSZULKI | SZALIKI | CZAPKI | GADŻETY

Pin It on Pinterest