Strona główna | Piłka Plażowa | Finały EBT w Starych Jabłonkach za nami. Team Poland na 4. miejscu

Finały EBT w Starych Jabłonkach za nami. Team Poland na 4. miejscu

 

Zwycięstwem Węgierek z Multichem Szentendrei oraz Hiszpanów z BM Playa Sevilla zakończyły się Klubowe Mistrzostwa Europy – EBT Finals 2018 w Starych Jabłonkach.

W turnieju kobiet czwarte miejsce zajął Team Poland, a 9. Red Hot Czili Buk. W turnieju mężczyzn 9. miejsce zajęła drużyna BHT GRU Juko Piotrków Trybunalski, a 10. BHT Auto Forum Petra Płock. Imprezie dopisywała pogoda, wspaniała atmosfera na trybunach oraz wiele atrakcji przygotowanych dla wszystkich uczestników i kibiców turnieju.

ebt-stare-jablonki-2018-7255-660x330

W niedzielnych meczach o miejsca z polskich drużyn zobaczyliśmy jedynie Team Poland. Przygotowujący się do Mistrzostw Świata w Kazaniu zespół, prowadzony przez Marka Karpińskiego, najpierw uległ w półfinale późniejszym triumfatorkom z Węgier, a następnie, w meczu o brąz, musiał uznać wyższość zeszłorocznych zwyciężczyń – Club Balonmano Playa Algeciras. Możliwość gry w takim turnieju była jednak dla reprezentantek Polski świetną okazją do jeszcze lepszego zgrania i wypróbowania swoich możliwości z najlepszymi klubami Europy.

Niewątpliwie z niedosytem wyjeżdżają ze Starych Jabłonek pozostałe polskie drużyny. Mecz o 9. miejsce turnieju mężczyzn nie był spełnieniem marzeń zespołów z Płocka i Piotrkowa Trybunalskiego. Górą, podobnie jak na turnieju PGNiG Summer Superligi w Poznaniu, byli piotrkowianie.

Wszyscy obecni goście – przedstawiciele Światowej i Europejskiej Federacji Piłki Ręcznej, drużyny, lokalne władze i kibice chwalili wspaniałą organizację imprezy oraz świetną atmosferę turnieju, a ciepła i słoneczna pogoda sprzyjała sprawiedliwej rywalizacji na boiskach. Warto dodać też, iż polska rodzina piłki ręcznej plażowej powiększyła się o międzynarodowych delegatów – Piotra Mystkowskiego i Karolinę Pakosz oraz parę sędziowską Kacper Jaworski – Maciej Rogala. Gratulujemy i do zobaczenia na turniejach plażówki.

Komplet wyników turnieju kobiet i mężczyzn

Wyróżnione drużyny i zawodnicy:

Mężczyźni:
Most Valuable Player: Igor Neklyudov (Ekaterinodar)
Najlepszy bramkarz: Joao Pinho (V. Gaw)
Król strzelców: Josip Matezovic (Chemo Profili Zagreb) – 132 punktów
Drużyna Fair Play: Zagreb Beach Hrvatska

Kobiety:
Most Valuable Player: Isabel Barnard (Westsite Amsterdam)
Najlepszy bramkarz: Veronika Vitovszki (Multichem Szentendrei)
Królowa strzelców: Cristina Conejero Galan (CB Playa Algeciras  ESP) – 111 punktów
Drużyna Fair Play: CAIPIranhas