Strona główna | Seniorzy | “Zwykła Karta – Niezwykły Dar” – wyjątkowa inicjatywa podczas meczu w Kaliszu

“Zwykła Karta – Niezwykły Dar” – wyjątkowa inicjatywa podczas meczu w Kaliszu

 

Już 13 czerwca w Arenie Kalisz podczas meczu Polska – Hiszpania będziemy gościć drużynę Bieg po Nowe Życie z akcją „Zwykła Karta – Niezwykły Dar”.

Ta wyjątkowa inicjatywa obecna będzie podczas 30 najważniejszych wydarzeń sportowych w Polsce w 2018 roku. Jesteśmy dumni, że w tym gronie znalazł się mecz Biało-czerwonych z mistrzami Europy w Kaliszu!

30_bpnż

„Zwykła Karta – Niezwykły Dar” to projekt, dzięki któremu także i my możemy zaangażować się w promocję transplantologii. Bieg po Nowe Życie od 8 lat promuje świadome dawstwo i przeszczepy rodzinne.

Podczas naszego wydarzenia osoby po przeszczepieniu – osoby które otrzymały drugie życie, będą przekazywać kibicom świadectwa woli – plastikowe karty, które powinniśmy nosić w portfelu.

Świadectwo woli to indywidualna zgoda na pobranie po śmierci narządów do przeszczepienia. Właśnie w taki sposób możemy uratować po naszej śmierci nawet kilka osób. Drużyna Biegu po Nowe Życie udowadnia, że po przeszczepie można prowadzić aktywne życie, można uprawiać sport.

#biegponowezycie #ZwykłaKarta #NiezwykłyDar