Strona główna | Piłka Plażowa | Polska gospodarzem ME 2019 w piłce ręcznej plażowej!

Polska gospodarzem ME 2019 w piłce ręcznej plażowej!

 

Polska będzie gospodarzem Mistrzostw Europy kobiet i mężczyzn 2019 w piłce ręcznej plażowej! Turniej odbędzie się w dniach 2-7 lipca w Starych Jabłonkach, a poprzedzą go (w dniach 27-30 czerwca) ME juniorek i juniorów do lat 17.

Decyzja o przyznaniu Polsce prawa do organizacji EHF EURO 2019 w ‘plażówce’ zapadła na dzisiejszym posiedzeniu Komitetu Wykonawczego Europejskiej Federacji Piłki Ręcznej w Glasgow. Rekomendowała ją Komisja ds. piłki ręcznej plażowej EHF.

Niedawno zakończone w Starych Jabłonkach Finały Klubowych Mistrzostw Europy w piłce ręcznej plażowej zostały ocenione przez przedstawicieli EHF oraz wszystkich uczestników jako najlepiej zorganizowany turniej w historii dyscypliny. Bardzo wysoka ocena organizacji turnieju w Polsce skłoniła Związek Piłki Ręcznej w Polsce oraz Hotel Anders Stare Jabłonki do wystąpienia o prawo do organizacji przyszłorocznych mistrzostw Europy.

Komisja Piłki Ręcznej Plażowej EHF rekomendowała wybór Starych Jabłonek, a Komitet Wykonawczy powierzył Polsce organizację tej najważniejszej europejskiej imprezy w piłce ręcznej plażowej.