20 czerwca 2018

Kongres EHF obradował w Glasgow. Poznaliśmy gospodarzy ME 2022 i 2024

W Glasgow zakończył się Kongres Europejskiej Federacji Piłki Ręcznej (EHF). W obradach uczestniczyli przedstawiciele 47 federacji członkowskich i dwóch stowarzyszonych, Anglii oraz gospodarzy spotkania – Szkocji.

Delegację Związku Piłki Ręcznej tworzyli w Glasgow prezes Andrzej Kraśnicki, wiceprezes Henryk Szczepański oraz dyrektor ds. współpracy z zagranicą Marek Góralczyk.

19.06.18 POL na Kongresie EHF w Glasgow

Kongres otworzył prezydent EHF Michael Wiederer, wspólnie z dyrektorem ds. operacyjnych Szkockiej Federacji Piłki Ręcznej, Stevie Neilsonem, który powitał delegatów w Szkocji.

Następnie głos zabierali szefowie poszczególnych komórek organizacyjnych EHF, w tym przewodniczący Komisji Metodycznej i członek Komitetu Wykonawczego – Jerzy Eliasz.

W kolejnej sesji omówione zostały poszczególne wnioski federacji członkowskich -> SZCZEGÓŁY TUTAJ

Obrady były kontynuowane w środę, 20 kwietnia, a ich najważniejszym punktem było głosowanie dotyczące przyznania praw do organizacji EHF EURO kobiet i mężczyzn w latach 2022 i 2024.

Zdecydowano, że mistrzostwa Europy mężczyzn w roku 2022 zorganizują Słowacja i Węgry, natomiast w roku 2024 Niemcy.

Mistrzostwa Europy kobiet w roku 2022 zorganizują Czarnogóra, Macedonia i Słowenia. Z uwagi na brak zgłoszeń decyzja dotycząca gospodarza w roku 2024 zapadnie w późniejszym terminie.

SKLEP KIBICA

KOSZULKI | SZALIKI | CZAPKI | GADŻETY

Pin It on Pinterest