26 czerwca 2018

W Kielcach o przygotowaniach do mistrzostw świata

We wtorek, 26 czerwca, w kieleckim Urzędzie Miasta odbyło się spotkanie sztabu organizacyjnego mistrzostw świata piłkarek ręcznych do 18 lat, które w dniach 7-19 sierpnia odbędą się w Kielcach.

www_slider

W spotkaniu, ze strony Związku Piłki Ręcznej w Polsce, wzięli udział wiceprezesi Henryk Szczepański i Grzegorz Budziosz oraz dyrektor turnieju Damian Drobik, a ze strony miasta dyrektor Wydziału Kultury i Promocji Artur Sobolewski oraz kierownik Referatu Sportu i Turystyki Urzędu Miasta, Katarzyna Telka.

Stawili się również wszyscy odpowiedzialni za organizację turnieju m.in. ze strony policji, służb medycznych, promocyjnych, wolontariatu oraz współorganizującej mistrzostwa Politechniki Świętokrzyskiej.

– Spotkanie odbyło się w szerokim gronie, rozmawialiśmy m.in. o zapewnieniu bezpieczeństwa uczestnikom mistrzostw, omówiliśmy stan przygotowań hal meczowych i treningowych – podkreślił Grzegorz Budziosz, szef Świętokrzyskiego Związku Piłki Ręcznej.

– To było ważne spotkanie, podczas którego podsumowaliśmy, co już zrobiliśmy, a co jeszcze musimy zrobić. Wkraczamy w  najgorętszy dla nas okres, kiedy jest najwięcej pracy. W lipcu ruszymy z wieloma sprawami, żeby na początku sierpnia wszystko było gotowe. Przed nami cała logistyka związana z dekoracją miasta, hal i hoteli oraz promocją turnieju. Idziemy zgodnie z planem i to jest dla nas najważniejsze – zaznaczył Damian Drobik.

Mistrzostwa świata osiemnastolatek to największa impreza piłki ręcznej w historii Kielc. Zagrają w niej 24 drużyny narodowe. Polki zagrają w grupie A wraz z Niemkami, Rumunkami, Brazylijkami, Angolankami i Słowaczkami.

Mecze będą się odbywały w dwóch obiektach – Hali Legionów i hali Politechniki Swiętokrzyskiej. Wstęp na wszystkie mecze jest darmowy.

SKLEP KIBICA

KOSZULKI | SZALIKI | CZAPKI | GADŻETY

Pin It on Pinterest