Strona główna | Piłka Plażowa | PGNiG Summer Superliga Płock – emocje gwarantowane!

PGNiG Summer Superliga Płock – emocje gwarantowane!

 

To może być jeden z najlepszych weekendów z PGNiG Summer Superligą w tym sezonie. Na Stary Rynek w Płocku, w samo serce miasta jak zwykle trafi kilkadziesiąt ton piasku, na którym zobaczymy nie tylko najlepsze polskie drużyny, ale kilka znanych zagranicznych ekip. Do Płocka zawitają bowiem między innymi wielokrotni mistrzowie Chorwacji – Detono Zagrzeb czy stałe bywalczynie płockich zawodów – Westsite Amsterdam, czyli finalistki tegorocznego EBT Finals w Starych Jabłonkach.

PGNiG SUMMER SUPERLIGA PLOCK

W zmaganiach przed ratuszem wezmą udział aż 24 zespoły (12 żeńskich i 12 męskich), które będą rywalizować na dwóch boiskach. – Turniej w Płocku cieszy się coraz większą popularnością wśród zagranicznych drużyn, w tegorocznej edycji zobaczymy łącznie 10 zespołów z Europy i Afryki. Będziemy gościć między innymi drużyny Westsite Amsterdam i Detono Zagrzeb, które podczas ostatnich finałów EBT w Starych Jabłonkach zajmowały drugie miejsce. Do nich dołączy również czwarta ekipa tych rozgrywek, czyli panowie z Salgotarjani Strandepitök BHC oraz holenderskie TSHV Camelot, Hiekka Hauska czy algierskie ASBBA. Paniom z Amsterdamu towarzyszyć będą m.in węgierki LadyBugs –  mówi wspórganizator turnieju, Jakub Malinowski z Fundacji Modern Sport – Chcemy pokazać tym zespołom najwyższą jakość, dlatego też dokładamy najlepszych starań aby stworzyć odpowiednią infrastrukturę – w tym roku wysypiemy 500 ton piasku i zapewnimy miejsce dla ponad 600 widzów na trybunach – dodaje.

PGNiG SUMMER SUPERLIGA PLOCK 2017 Niedziela-7227

Kibice będą mogli w komfortowych warunkach śledzić nie tylko dalszy ciąg walki o mistrzostwo naszego kraju, ale też konfrontacje międzynarodowe i różne style beach handballa. W turnieju kobiet wystąpią wszystkie czołowe rodzime zespoły – z powracającymi do rywalizacji wicemistrzyniami kraju Red Hot Czili Buk, mistrzyniami z BHT GRU JUKO Piotrków Trybunalski, Pyrkami Poznań czy udanie debiutującą w cyklu UKS Varsovią Warszawa. Polskie zespoły sprawdzą swoje siły nie tylko na tle Westsite, ale i drugiej holenderskiej ekipy – Hiekka Hauskaa oraz Lady Bugs z Węgier.

W rywalizacji mężczyzn wielu fanów będzie sobie zadawać pytanie, czy znajdzie się drużyna, która przerwie w końcu zwycięską serię duetu Auto Forum Petra Płock i GRU Juko Piotrków Trybunalski, które solidarnie dzielą się zwycięstwami w tegorocznej edycji rozgrywek. Płocczanie wszystkie dotychczasowe edycje turnieju w Płocku, ale tym razem będą mieli nie lada zadanie, bo zmierzą się nie tylko z piotrkowianinami czy szczypiornistami Damy Radę Inowrocław. Na Starym Rynku zobaczymy przede wszystkim naszpikowane gwiazdami beach handballa Detono Zagrzeb, czyli jedną z najsilniejszych ekip na Starym Kontynencie, która w tym sezonie pokonała już Petrę na tegorocznym EBT Finals. To nie wszystko, bo swój udział w 4. zawodach PGNiG Summer Superligi potwierdzili ponadto mocni przeciwnicy z Węgier (Salgótarjáni Strandépítők KC i Beach Stars BHC), Holandii (TSHV Camelot i Hiekka Hauskaa), a nawet Algierii, bo tamtejsza ASBBA wraca do Płocka po ubiegłorocznym występie.

PGNiG SUMMER SUPERLIGA PLOCK 2017 NIEDZIELA-0342

– Tak silnej obsady podczas turnieju w Płocku jeszcze nie było, spodziewamy się wielu emocjonujących spotkań i świetnego widowiska dla publiczności. Chcemy pokazać i udowodnić wszystkim kibicom na co stać naszą drużynę. Wygrane turnieje PGNiG Summer Superligi w Inowrocławiu i Mielnie dobrze przygotowały nas do najważniejszego europejskiego turnieju – zapowiada Artur Niesłuchowski, prezes BHT Auto Forum Petry Płock.

Rywalizacja w Płocku odbędzie się już w piątek wieczorem – inaugurację rozgrywek poprzedzi PGNiG Summer Camp dla dzieci i młodzieży czy mecz gwiazd. Pierwszy mecz turnieju przewidywany jest na 21:15, w którym przy sztucznym świetle zmierzą się gospodarze turnieju BHT Auto Forum Petra Płock i Detono Zagrzeb.

Sponsorem tytularnym PGNiG Summer Superligi jest Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo S.A. Imprezę wspierają również: Żywiec Zdrój, Red Bull, Ziaja, Lech, Miasto Płock, Auto Forum, Petrotel, Orlen, Hotel Herman, Ramirent. Partnerami turnieju są: PGNiG Superliga, Sport Transfer, Art-Line i Kempa. Organizatorami wydarzenia są: Związek Piłki Ręcznej w Polsce, Fundacja Modern Sport wraz z BHT Auto Forum Petrą Płock.

PGNiG SUMMER SUPERLIGA PLOCK 2018 plakat

Harmonogram turnieju:

Piątek 29.06:

10:00 – 13:00 – PGNiG Summer Camp

13:00 – 15:00 – turniej młodzieżowy

20:30 – mecz gwiazd

21:15 – BHT Auto Forum Petra Płock vs Detono Zagrzeb

Sobota / 30.06:

9:00 – 16:00 – mecze grupowe

17:10 – 19:00 – ćwierćfinały

Niedziela / 01.07:

9:00 – 15:20 – mecze o miejsca

15:20 – finał kobiet

16:00 – finał mężczyzn