29 czerwca 2018

W Czarnogórze wystartowały ME do lat 18 w piłce ręcznej plażowej

W Czarnogórze, w miejscowości Ulcinj, rozpoczęły się Mistrzostwa Europy do lat 18 w Piłce Ręcznej Plażowej. Wśród 17 drużyn męskich i 17 drużyn żeńskich zobaczymy obie juniorskie reprezentacje Polski, które będą walczyły o jak najlepszy wynik. Turniej zakończy się w niedzielę.

Fot. recznaplazowa.pl

Fot. recznaplazowa.pl

W tym roku do młodzieżowych mistrzostw Europy zgłosiła się największą liczbą uczestników w historii rozgrywek w tej kategorii wiekowej.

W Ulcinj zobaczymy aż 34 drużyny z 19 różnych krajów. Dla części z nich będzie to ostatni poważny sprawdzian przed inauguracyjnym turniejem piłki plażowej na Młodzieżowych Igrzyskach Olimpijskich – YOG 2018 w Buenos Aires, które odbędą się w październiku.

Wśród tak silnej konkurencji ciężko będzie wytypować faworytów, chociaż niewątpliwie do grona najlepszych należy zaliczyć drużyny, które na jesieni wystąpią w Argentynie (juniorzy z Hiszpanii, Portugalii, Włoch i Rosji oraz juniorki z Hiszpanii, Holandii, Węgier i Portugalii). Dodatkowo warto zauważyć, iż Hiszpanie i Holenderki to triumfatorzy ME do lat 16 Nazaré w 2016 roku oraz ME do lat 2017 w Zagrzebiu w zeszłym roku.

Polscy juniorzy trafili do grupy A razem z Hiszpanią, Holandią i Rumunią. Swoje zmagania rozpoczną w piątek o godz. 12:15 na boisku nr 3 przeciwko Rumunii, a o 16:15 na boisku nr 1 zmierzą się z Holandią. Zmagania grupowe zakończą w sobotę o godz. 10:45 meczem przeciwko najtrudniejszemu przeciwnikowi – Hiszpanii (na boisku nr 1).

Nasze juniorki zobaczymy w grupie C w meczach przeciwko Niemkom, Rosjankom i Greczynkom. Pierwszy mecz w piątek o godz. 9:45 z Niemkami, a po południu drużyna pod wodzą Alicji Łukasik zmierzy się o godz. 14:15 z Rosjankami. Na zakończenie rozgrywek w grupie w sobotę o godz. 10:00 mecz Polek z Greczynkami. Wszystkie mecze naszej kobiecej reprezentacji odbędą się na boisku nr 3.

Pierwsze dwie drużyny z każdej grupy kwalifikują się do ćwierćfinałów, które odbędą się  w sobotnie popołudnie. Finał kobiet zaplanowano na niedzielę o 17:00, a finał dla mężczyzn o 18:00.

Wszystkie mecze Mistrzostw zostaną pokazane na żywo w EHF TV.

EHF TV Dzień 1 / 29.06.2018 (piątek):

Boisko nr 1 – https://www.ehftv.com/pl/livestream/ulcinj-court-1/1237523

Boisko nr 2 – https://www.ehftv.com/pl/livestream/ulcinj-court-2/1254620

Boisko nr 3 – https://www.ehftv.com/pl/livestream/ulcinj-court-3/1254623

Live ticker – http://beachticker.ehf.eu/

Harmonogram z podziałem na boiska

Zapraszamy na stronę internetową www.recznaplazowa.pl oraz kanał @recznaplazowa na Facebook’u, gdzie znaleźć można najnowsze informacje na temat piłki ręcznej plażowej.

SKLEP KIBICA

KOSZULKI | SZALIKI | CZAPKI | GADŻETY

Pin It on Pinterest