Strona główna | Piłka Plażowa | Nowa lokalizacja PGNiG Summer Superligi w stolicy

Nowa lokalizacja PGNiG Summer Superligi w stolicy

 

Na terenie Monta Beach Volley Club w Warszawie w dniach 6-8 lipca będzie rywalizować po sześć żeńskich i męskich drużyn, w tym obrońcy mistrzowskich tytułów: GRU Juko Piotrków Trybunalski i BHT Auto Forum Petra Płock. Dodatkową atrakcją będzie mecz  reprezentacji Polski kobiet z drużyną Reszty Świata.
wawa_info_wyd

To już piąty tegoroczny weekend z mistrzostwami Polski w piłce ręcznej plażowej i trzeci z rzędu, dlatego zobaczymy, kto zachował najwięcej sił na tym etapie rozgrywek. W przeciwieństwie do wcześniejszych turniejów zawody w Warszawie zostaną rozegrane systemem “każdy z każdym”. Na zawodników czeka wysokiej jakości piasek, na którym w miniony weekend grali uczestnicy siatkarskiego World Touru, a na kibiców – komfortowe trybuny na blisko 3 tys. miejsc. To nie wszystko, bo w sobotę o 12:00, odbędzie się spotkanie seniorskiej reprezentacji Polski kobiet z zespołem złożonym z zawodniczek występujących w klubach PGNiG Summer Superligi.

wawa_info3

Niezwykle interesująco zapowiada się rywalizacja wśród pań. W stolicy pojawią się m.in. Byczki Kowalewo Pomorskie, które w drodze do finału ostatnich zawodów PGNiG Summer Superligi w Płocku pokonały GRU Juko Piotrków Trybunalski, tj. zwycięzcę dwóch poprzednich turniejów cyklu. Dużo do udowodnienia będą miały na pewno poznańskie Pyrki, które zakończyły zmagania w Płocku na pechowym, 4. miejscu, choć to one były najbliżej wygrania z utytułowanymi Holenderkami z Westsite Amsterdam. Poza tym fani będą oklaskiwać występy dwóch rodzimych ekip: Varsovii i MKS-u Ochota oraz radzymińskiego ROKiS-u.

Turniej mężczyzn to przede wszystkim szansa dla niżej notowanych zespołów, bo w Warszawie nie zobaczymy wicemistrzów Polski z Piotrkowa i czającej się za ich plecami drużyny Damy Radę Inowrocław. Do rywalizacji wracają za to: Uniwersytet Radom, GOKiS Kąty Wrocławskie, Szczypiorniak Gniezno i Fundacja Akademia Sportu z Gdańska, która ma chyba największe szanse, by popsuć szyki Petrze Płock. Obrońcy mistrzowskiego tytułu przyjadą do stolicy podrażnieni tylko 7. lokatą wywalczoną przed własną publicznością, więc na pewno będę się chcieli zrehabilitować – stawkę drużyn chcących napsuć płocczanom jak najwięcej krwi uzupełnia MKS Grudziądz.

wawa_info

PGNiG Summer Superliga w Warszawie to nie tylko kolejny sprawdzian dla sportowców, ale i organizatorów, bo stolica Polski chce w niedalekiej przyszłości organizować także beachhandballowe imprezy o jeszcze wyższej randze.

Sponsorem tytularnym PGNiG Summer Superligi jest Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo S.A. Imprezę w Warszawie wspierają również: Żywiec Zdrój, Red Bull, Ziaja, Lech, Miasto Płock. Partnerami turnieju są: PGNiG Superliga, Sport Transfer i Kempa. Organizatorami wydarzenia są: Związek Piłki Ręcznej w Polsce, Fundacja Modern Sport wraz z Monta Beach Volley Club.

wawa_info4

Kobiety:

 1. BHT GRU Piotrków Trybunalski
 2. Pyrki Poznań
 3. BHT Byczki Kowalewo Pomorskie
 4. BHT SPR ROKiS Radzymin
 5. UKS Varsovia Warszawa
 6. MKS MOS Ochota

Mężczyźni:

 1. BHT Auto Forum Petra Płock
 2. Beach Handball Team FAS Akademia Sportu Gdańsk
 3. BHT MKS Grudziądz
 4. Klub Sportowy Uniwersytet Radom
 5. UKS GOKIS Kąty Wrocławskie
 6. Szczypiorniak Gniezno

Harmonogram turnieju:

6.07, piątek:
10:00 PGNiG Summer Camp

7.07,  sobota:
9:00 – 20:00 – rozgrywki grupowe
12:00 – mecz Reprezentacji Polski Kobiet

8.07,  niedziela:
9:00 – 16:00 – rozgrywki grupowe.