Strona główna | Europejskie Puchary | Perła gospodarzem kwalifikacji Ligi Mistrzyń

Perła gospodarzem kwalifikacji Ligi Mistrzyń

 

MKS Perła Lublin w dniach 8-9 września będzie gospodarzem turnieju kwalifikacyjnego do fazy grupowej Ligi Mistrzyń! Wszystko za sprawą decyzji hiszpańskiego klubu Super Amara Bera Bera, który miał prawo organizacji eliminacji w pierwszej kolejności, ale z niego zrezygnował.

20180513-_MG_1850 (002)

Mistrzynie Polski w półfinale turnieju zagrają z mistrzem Włoch Jomi Salerno. Do tego spotkania dojdzie 8 września. W wypadku wygranej, biało-zielone następnego dnia zmierzą się ze zwycięzcą pary SG BBM Bietigheim (Niemcy) z krajowym mistrzem Super Amara Bera Bera. W zespole Bundesligi występuje kapitan reprezentacji Polski, Karolina Kudłacz-Gloc.

Premią dla triumfatora lubelskich kwalifikacji będzie awans do grupy D Ligi Mistrzyń. Tam już czekają zespoły CSM Bukareszt (Rumunia), Vipers Kristiansand (Norwegia) oraz FTC-Rail Cargo Hungaria (Węgry). Początek zmagań LM wyznaczono na pierwszy weekend października.

Natomiast zespoły, które zajmą odpowiednio drugie i trzecie miejsce będą kontynuować występy w europejskich pucharach w trzeciej rundzie kwalifikacyjnej Pucharu EHF. Drużyna sklasyfikowana jako ostatnia w Lublinie dalej będzie rywalizowała we wspomnianych rozgrywkach, ale już od drugiej rundy.