Strona główna | Młodzieżowcy | Polska z Rosją podzieliły się punktami

Polska z Rosją podzieliły się punktami

 

W węgierskim Siofok rozpoczął się turniej z udziałem męskich reprezentacji U20, które przygotowują się do mistrzostw Europy. W czwartkowych meczach Polska zremisowała z Rosją 23:23, a Węgry przegrały z Serbią 27:31.


mlodziezowka (Kowalczyk) Szczyrk_ kwiecien_2018

Jako pierwsi na parkiet Kiss Szilárd Sportshall wyszli zawodnicy Polski i Rosji. Oba zepoly 22 lipca w Slowenii zagrają ze sobą o punkty MME w grupie C.

Trener Bogdan Kowalczyk po raz czwarty prowadził naszą młodzieżówkę rocznika 1998. Szkoleniowiec zwrócił uwagę na niepokojącą tendencję, że ponownie jego zespół zaliczył słaby początek spotkania. – Rosjanie szybko uzyskali 3-4 bramki przewagi. Robiliśmy zmiany w składach i praktycznie cały czas goniliśmy wynik – opowiadał Kowalczyk który nie do końca był zadowolony z pracy sędziów w pierwszej połowie.

W drugiej części gry zmiana systemu obrony przez Biało-czerwonych na 5-1 przyniosła pożądane efekty. Nasz zespół zaczął odrabiać straty. Wyrównującą bramkę, w samej końcówce, rzucił Kamil Adamczyk.

W piątek rywalem Polski będzie Serbia.

Wyniki 1. dnia

POLSKA – ROSJA 23:23 (9:12)
POLSKA: Bartosik  Foterek – Adamczyk 6, Mauer 4, Gregułowski 3, Jarosiewicz 3, Pietrasik 3, Rybski 2, Przytuła 1, Zarzycki 1, Orpik, Bulski, Klimków, Milewski.

WĘGRY – SERBIA 27:31.