Strona główna | Piłka Plażowa | Polki zameldowały się w ćwierćfinale MŚ!

Polki zameldowały się w ćwierćfinale MŚ!

 

W trzecim dniu rywalizacji w mistrzostwach świata w piłce ręcznej plażowej, reprezentantki Polski najpierw okazały się minimalnie słabsze od Paragwaju (1:2), ale potem pewnie pokonały Grecję (2:0) i zapewniły sobie awans do ćwierćfinału!

pol_gre

Kto będzie przeciwnikiem Polek w walce o strefę medalową czempionatu globu dowiemy się w piątek po południu, po zakończeniu rundy zasadniczej turnieju.

Wcześniej Biało-czerwone zmierzą się z Hiszpankami, a więc obrończyniami trofeum wywalczonego przed dwoma laty w Budapeszcie. To spotkanie rozpocznie się o godzinie 14:00 czasu polskiego.

Jeżeli zawodniczki Marka Karpińskiego (6 pkt.) zwyciężą w starciu z niepokonanymi dotąd w Kazaniu Iberyjkami  (8 pkt.), zrównają się z nimi punktami, ale wyprzedzą je w tabeli dzięki lepszemu bilansowi w bezpośrednim meczu.

Będzie to oznaczać, że Polki przystąpią do ćwierćfinałów z pierwszego miejsca w grupie I i zagrają z zespołem, który zajmie 4. miejsce w grupie II. W przypadku porażki z Hiszpanią nasze zawodniczki pozostaną na 2. miejscu w grupowej tabeli, a ich rywalkami w 1/4 finału będzie trzecia drużyna z grupy II.

Mecze ćwierćfinałowe i półfinałowe zaplanowano na sobotę, mecze o medale i miejsca na niedzielę.  

Tabela „polskiej” grupy -> KLIKNIJ TUTAJ

Wszystkie mecze MŚ Kazań 2018 można oglądać na żywo na oficjalnej stronie imprezy: https://handballrussia2018.com/live/