Strona główna | Seniorki | AMŚ: Polki zagrają w półfinale

AMŚ: Polki zagrają w półfinale

 

Akademicka reprezentacja Polski kobiet rozegrała najlepszy mecz w mistrzostwach świata odbywających się w Rijece. Podopieczne Sabiny Włodek i Leszka Krowickiego zdecydowanie pokonały Hiszpanki 36:24.

DSC_0644

Awans Biało-czerwonych do najlepszej czwórki turnieju był dodatkowo uwarunkowany wygraną (27:21) Korei Płd. nad Rumunią. Dzięki temu w tzw. małej tabeli nasz zespół miał korzystniejszy bilans i wyprzedził Rumunię i Hiszpanię. Polki w sobotnim półfinale zmierzą się z Brazylią.

Spotkanie z Hiszpanią źle zaczęło się dla naszych zawodniczek. Rywalki zdołały wypracować przewagę 3-4 bramki. Jeszcze przed przerwą Biało-czerwone odrobiły straty i wyszły na prowadzenie +3.
Warto zaznaczyć, że z 14 osobowego składu trzy nasze reprezentantki nie mogły zagrać w tym meczu. Kontuzje wykluczają z gry Żanetę Lipok i Natalię Nosek. Jest szansa, że w turnieju na boisku zobaczymy jeszcze Katarzynę Kozimur.

HISZPANIA – POLSKA 24:36 (11:14)
POLSKA: Sach, Orowicz  – Szarawaga 6, Noga 1, Charzyńska 3, Mączka, Nosek, Świerżewska 6, Kozimur, Rosiak 8, Janiszewska 4, Zawistowska 5, Lipok, Łabuda 3.