Strona główna | Juniorki | PREZENTACJA BIAŁO-CZERWONYCH W GALERII ECHO (VIDEO)

PREZENTACJA BIAŁO-CZERWONYCH W GALERII ECHO (VIDEO)

 

W kieleckiej Galerii Echo odbyła się prezentacja polskiej drużyny narodowej, która wystąpi w Mistrzostwach Świata w Piłce Ręcznej Kobiet do lat 18 w Kielcach.

PREZENTACJA-ECHO-66

 

– Stawiamy sobie najwyższe cele, bo każda z nas ciężko pracowała na to, by w Kielcach walczyć o medale – powiedziała ze sceny w kieleckiej „Galerii Echo” kapitan reprezentacji Polski, Magda Więckowska. Dziś punktualnie o godz. 16:00 rozpoczęła się tam prezentacja biało-czerwonej ekipy. Wszystkie zawodniczki oraz członkowie sztabu szkoleniowego zostali przedstawieni zgromadzonej w galerii publiczności, a po części oficjalnej można było zrobić sobie z nimi zdjęcia i poprosić o autografy.

W imieniu Związku Piłki Ręcznej w Polsce zaproszonych gości i polskich zespół przywitał wiceprezes ZPRP, wiceprzewodniczący Komitetu Organizacyjnego Mistrzostw Świata Grzegorz Budziosz.
– Serdecznie dziękuję Galerii Echo za okazaną pomoc w organizacji prezentacji biało-czerwonej drużyny, a Miastu Kielce za dobre wypełniania roli współgospodarza turnieju – powiedział wiceprezes Budziosz.

Spotkanie z młodymi reprezentantkami kraju przebiegło w znakomitej atmosferze. Dziewczyny były bardzo otwarte, chętnie odpowiadały na pytania kibiców i z uśmiechem pozowały do pamiątkowych zdjęć. Nic, dziwnego, w Kielcach od samego początku czują się komfortowo. Miasto każdym swoim zakamarkiem informuje o zbliżających się mistrzostwach. Zewsząd przechodniów witają plakaty i bilboardy promujące turniej, który rozegra się w dniach 7-19 sierpnia. Czujemy się tu, jak u siebie w domu – mówiła trener kadry, Agnieszka Truszyńska – Bardzo dziękuję wszystkim za tak miłe przyjęcie w Kielcach.

Kielce, 04.08.2018 r., Galeria Echo. Prezentacja reprezentacji Polski juniorek przed Mlodziezowymi Mistrzostwami Swiata Kobiet do lat 18 w Pilce Recznej - Polska - Kielce 2018. Fot. Lukasz Zarzycki / www.um.kielce.pl / www.handballpoland2018.pl

Reprezentację Polski w niedzielne popołudnie czeka ostatni sprawdzian przed startem zawodów. Biało-czerwone w meczu sparingowym zmierzą się Hiszpankami. Na prośbę trenerów, spotkanie będzie zamknięte dla publiczności.

PREZENTACJA-ECHO-91